Już niebawem Sośnica zyska kolejną przestrzeń do aktywnego wypoczynku – przy ul. Jesiennej, w sąsiedztwie stawu Szachta, wybudowane zostanie boisko do piłki nożnej i ręcznej plażowej. Inwestycja powstaje w systemie zaprojektuj i wybuduj.

Nowe boisko będzie miało wymiary 39 na 30 m, z polem do gry o wymiarach 35 na 26 m. Będzie służyło mieszkańcom do gry w piłkę nożną i ręczną plażową. W pobliżu są już dwa mniejsze boiska do siatkówki plażowej. Po zakończeniu budowy nowego boiska (koniec br.), cały kompleks sportowy zostanie ogrodzony. Nie zabraknie zieleni – pojawi się łącznie 120 drzew, m.in. brzozy. Zamontowane zostaną elementy małej architektury, w tym osiem ławek. Powstaną alejki i chodnik z kostki brukowej oraz 6 kolejnych miejsc parkingowych (jedno będzie do dyspozycji osób niepełnosprawnych). Zaplanowano ustawienie antywłamaniowego kontenera na sprzęt sportowy na potrzeby osób korzystających z boisk.

Po zakończeniu prac teren zyska na atrakcyjności – boiska urozmaicą przestrzeń w pobliżu stawu Szachta, przy którym niedawno oddano do użytku nową, oświetloną drogę rowerową. Budowa powinna ruszyć we wrześniu. Inwestycja, którą wykona bytomska firma  CELMAR Sp. z o.o., będzie kosztować ponad 736 tys. zł. Jest realizowana w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego i stanowi kontynuację zadania, w ramach którego wybudowano już 2 boiska do gry w siatkówkę plażową wraz z niezbędną infrastrukturą sportową.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here