materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Spadochornowe Mistrzostwa Śląska 2012

spot_img

26 skoczków spadochronowych startowało w Spadochronowych Mistrzostwach Śląska rozgrywanych na lotnisku Aeroklubu Gliwickiego 2. czerwca.

Zawodnicy walczyli o Puchar ufundowany przez Prezesa Związku Polskich Spadochroniarzy w Katowicach, sympatyka spadochroniarstwa Mariana Brytana. Wietrzna pogoda pozwoliła na rozegranie dwóch konkurencji: celności lądowania w kategorii spadochronów klasycznych i spadochronów szybkich. Rozegranie konkurencji celności lądowania dla spadochronów szkolnych przełożono na inny termin  z powodu silnego wiatru. Sprawna organizacja zawodów pozwoliła na wyłonienie Spadochronowych Mistrzów Śląska, które rozegrano w ciągu jednego dnia, wykorzystując sobotnie okienko pogodowe. Komisja sędziowska pracująca pod kierownictwem Ryszarda Koczorowskiego, sędziującego od wielu w Gliwicach, cieszącego się dużym autorytetem i uznaniem zawodników, ogłosiła już wieczorową porą osiągnięte wyniki.

Wywalczone puchary i dyplomy w trudnych warunkach mają wartość szczególną, przebieg rywalizacji zostanie lepiej zapamiętany, zdobyte doświadczenie zaprocentuje w następnych zawodach czy mistrzostwach.

Tytuły Spadochronowych Mistrzów Śląska zdobyli:

Spadochrony klasyczne:  

1. KRAWCZAK Robert -0,10 m

2. ISIELENIS Jan – 0,51 m

3. DZIOBAL Andrzej – 0,57 m

Spadochrony szybkie:    

1. TABOR  Tymoteusz – 0,00 m

2. WOJTAS Jerzy – 0,80 m

3. RYŚ Bartłomiej -10,30 m.

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły