Twórcy komory dezynfekcyjnej – naukowcy Politechniki Śląskiej oraz absolwenci Pol.Śl. ze startupu WAAM zaprojektowali i wykonali nowy wynalazek – oczyszczacz powietrza dedykowany szkołom oraz szpitalom.

Dzięki współpracy z Fundacją Novis Plus jedno z urządzeń zostanie  zainstalowane w Szpitalu Klinicznym nr 1 w Zabrzu, natomiast drugie będzie nagrodą do wygrania w konkursie promującym szczepienia przeciw Covid-19. — Inspiracją dla tego wynalazku  były fakty głoszące, że dobrze wentylowane pomieszczenie, nie tylko w dobie pandemii Covid-19, ale również w trakcie sezonu grypowego czy smogowego, może mieć pozytywny wpływ na stan naszego zdrowia.

Wiele budynków, takich jak szkoły czy szpitale nie posiada odpowiedniej wentylacji, dlatego chcieliśmy zbudować urządzenie, które do takich obiektów mogłoby zostać zaadaptowane w szybki i niedrogi sposób – mówi dr inż. Artur Czachor z Politechniki Śląskiej, jeden z twórców oczyszczacza. Zespół projektowy tworzą: prof. dr hab. inż. Krzysztof Pikoń, dr inż. Magdalena Bogacka oraz dr inż. Artur Czachor.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here