SixSilver Jubiler Gliwice

Najbliższymi współpracownikami nowego prezydenta zostali: Mariusz Śpiewok, Aleksandra Wysocka oraz Ewa Weber. 

Mariusz Śpiewok przez ostatnich kilka miesięcy prezydentury Zygmunta Frankiewicza pełnił funkcję jego zastępcy. Teraz będzie współpracował z Neumannem. Śpiewok już wcześniej pracował w gliwickim urzędzie miejskim. Przez kilka lat pełnił też funkcję dyrektora biura Związku Gmin i Powiatów Subregionu Centralnego Województwa Śląskiego.

Nowe twarze w zarządzie miasta to Wysocka i Weber. Aleksandra Wysocka, która od wielu lat pracowała w urzędzie miejskim, to urzędniczka z dużym doświadczeniem, bardzo ceniona przez nowego prezydenta. Od kilku lat była naczelniczką wydziału gospodarki nieruchomościami. 

Trzecim zastępcą została Ewa Weber, która od 1 maja 2019 r. kierowała miejską spółką – Śląską Siecią Metropolitalną. Wcześniej związana była z Małgorzatą Mańką-Szulik, prezydent Zabrza. Przez ponad dwie dekady Ewa Weber związana była z zabrzańskim magistratem, gdzie realizowała zadania związane m.in. z współtworzeniem i realizacją strategii rozwoju miasta, strategii budowy społeczeństwa informacyjnego, standardów HR dla miejskich jednostek organizacyjnych. Była ekspertem przy tworzeniu strategii rozwoju społeczeństwa informacyjnego województwa śląskiego. Posiada również wieloletnie doświadczenie jako sekretarz miasta i główny księgowy.

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here