Ruszają pierwsze prace przy budowie Centrum Przesiadkowego po południowej stronie dworca PKP w Gliwicach. Dzisiaj wykonawca rozpoczął etap prac przygotowawczych do budowy, związanych z usunięciem drzew znajdujących się przed dworcem PKP i na placu Piastów.

– W związku z rozpoczęciem przebudowy placu przed dworcem oraz placu Piastów usuniętych zostanie w sumie 65 drzew. – Po zakończonej budowie, w ramach realizacji inwestycji nasadzonych zostanie blisko 150 drzew i 8 tysięcy krzewów. – informuje Jadwiga Stiborska, rzecznik Zarządu Dróg Miejskich.

– Niestety zakres przebudowy dróg oraz instalacji podziemnych sprawia, że zdecydowana większość znajdujących się na tym terenie drzew będzie musiała zostać wycięta. – tłumaczy Łukasz Oryszczak, rzecznik prezydenta i dodaje – W 2020 z terenów zarządzanych przez Miasto usunięto 851 drzew, w ich miejsce pojawiło się jednak aż 3147 nowych nasadzeń.

“Wczoraj my i większość Gliwiczan zostaliśmy całkowicie zaskoczeni informacją o planowanym na dziś wycięciu wszystkich drzew z placu przed dworem PKP w Gliwicach oraz z pl. Piastów. Jako mieszkańcy Gliwic, tak członkowie organizacji społecznych jak i zwykli obywatele, wyrażamy głęboki sprzeciw przeciwko usuwaniu zdrowych drzew bez żadnego racjonalnego powodu, wyłącznie w celu realizacji wizji projektanta napędzanej megalomanią urzędników.” – mówią społecznicy.

Zobacz materiał wideo:

4 KOMENTARZE

  1. Ciekawe czym Ci eko entuzjaści zieleni pała w piecach.. ano skamieniałymi roślinami… zostawimy wam drzewka jak przestaniecie nas truć eko mądrale …

  2. Dzeki za wpis, teraz wiemy ze u ciebie twoj mozg jest
    bardzo chory .takich ludzi jak ty I te drzewa trzeba leczyc.
    Stary gliwiczanin ale bardzo zdrowy I kochajacy zielen.

  3. Jestem za wycięciem w pień wszystkich chorych starych , karykaturalnych zagrażających bezpieczeństwu drzew. Sadzić nowe,przemyślane gatunki.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here