spot_img

Ważne! Sprawdź zmiany w organizacji ruchu w obrębie Placu Piastów

spot_img

W związku z przebudową układu drogowego po południowej stronie dworca kolejowego w ramach budowy Centrum Przesiadkowego w Gliwicach, od 4 lipca w obrębie i sąsiedztwie placu Piastów obowiązuje zmieniona organizacja ruchu!

Na odcinku ul. Jagiellońskiej między placem Piastów a ul. Hlubka wprowadzono jeden kierunek ruchu – w kierunku skrzyżowania ulic Częstochowskiej, Hlubka i Jagiellońskiej. Kierowcy jadący od strony ulic Zabrskiej i Jagiellońskiej, zmierzając w stronę placu Piastów, muszą skręcić w ulice Hlubka i odcinek Piwnej (między ul. Hlubka a placem Piastów), które wciąż są jednokierunkowe.

Na wysokości ul. Okopowej mają do wyboru rozjazd rozjazd – w stronę placu przed dworcem PKP bądź ul. Dworcowej. W tę ulicę trzeba bowiem skręcić z Bohaterów Getta Warszawskiego, chcąc dojechać do ul. Jagiellońskiej. Objazd jest następujący: skręt w Dworcową, następnie w lewo nad DTŚ (wzdłuż  przystanków autobusowych) i w prawo – w zwężony odcinek ul. Jagiellońskiej.

Kierowców wyjeżdżających z ulic Okopowej i Na Piasku obowiązuje nakaz jazdy w prawo. Ul. Częstochowska natomiast – przed skrzyżowaniem z ul. Jagiellońską – jest zwężona do jednego pasa.

fot. R.Neumann

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły