Masz nowatorski pomysł na biznes albo innowacyjne rozwiązanie, ale brakuje Ci doświadczenia i pieniędzy? To szansa dla Ciebie!

1 grudnia w siedzibie Technoparku Gliwice spotkasz doświadczonych ekspertów biznesowych, a może nawet uda Ci się „sprzedać” pomysł.

Będzie to również okazja, by zapoznać się z nowym międzynarodowym projektem realizowanym przez Organizatora. Organizowana już po raz trzeci konferencja „Start It Up!” to inicjatywa Technoparku mająca na celu przyspieszenie rozwoju startupów technologicznych.

„Start IT Up!” to konferencja przeznaczona dla osób mających pomysły na nowe produkty i usługi, które mają niewielkie doświadczenie biznesowe i chciałyby skorzystać z profesjonalnego wsparcia. Dzięki warsztatom i indywidualnym konsultacjom z mentorami projekty te łatwiej będzie przerobić na biznes. Pomogą eksperci m.in. z Technoparku oraz Akceleratora Technologicznego Gliwice. To już trzecia edycja wydarzenia. Impreza weszła na stałe do kalendarza śląskich wydarzeń dla startupów.

Program obejmuje m.in. wymianę doświadczeń w ramach networkingu, indywidualne sesje mentoringowe, prelekcje. Będzie to okazja nie tylko do tego, by poznać praktyczne strony funkcjonowania startupów, ale również dostać szansę aby zaprezentować swój pomysł na forum ekspertów funduszu inwestycyjnego Technoparku, powołanego z myślą o przyspieszeniu rozwoju innowacyjnych firm w fazie zalążkowej.

Start It Up! jest szansą dla młodych i przedsiębiorczych osób ze środowiska akademickiego na znalezienie partnerów, pracodawcy, czy pracowników. Do grona mentorów tej edycji wydarzenia należą m.in. Michał Chojkowski (prezes Akceleratora Technologicznego Gliwice), Tomasz Halabowski (specjalista ds. analiz finansowych, budżetów i prognoz finansowych), Szymon Pieczyński (specjalista ds. planów marketingowych, a także działań komunikacyjnych i promocyjnych), Dawid Pacha (nowe media w komunikacji marketingowej, e-biznes), a także menadżerki projektu “Startupper educational training path” (nowoczesna ścieżka kariery dla młodych) – Karolina Bieda i Magdalena Zwierzyńska – informuje Jacek Kotra, dyrektor Technoparku Gliwice.

Interesująco zapowiadają się prelekcje z udziałem osób związanych z doradztwem biznesowym. Dr Krystian Dudek (Prezes Zarządu Polskiego Stowarzyszenia Public Relations) opowie o strategii promocji i PR firmy, Rafael Moucka wskaże przeszkody w rozwoju startupu, natomiast Dawid Makowski zidentyfikuje przeszkody na drodze komercjalizacji nowatorskich rozwiązań. Ale trzecia edycja Start It Up! to nie tylko szansa do skorzystania z wiedzy ekspertów zajmujących się inkubowaniem kreatywnych pomysłów biznesowych. 1 grudnia poznamy laureatów drugiej edycji projektu “Akcelerator Przedsiębiorczości Akademickiej Santander Universidades”, realizowanego przez Technopark w partnerstwie z Politechniką Śląską.

Dodatkowo konferencja będzie też miejscem inauguracji najnowszej inicjatywy gospodarza wydarzenia – projektu „Setup – Startupper, Innovation Manager, Network Manager”, podczas której poznamy 10 uczestników projektu. Konferencja Start It Up! to nie jedyne wsparcie jakie oferuje Technopark. Młodzi przedsiębiorcy mogą korzystać na co dzień z usług wparcia biznesu. Przykładem jest właśnie projekt realizowany razem z instytucjami z Włoch, Wielkiej Brytanii, Portugalii i Rumunii.

Inicjatywa to nowoczesny, dwuroczny program szkoleniowy. Dla uczestników przygotowano możliwość udziału w wyjazdach szkoleniowych oraz odbycia bezpłatnego stażu we Włoszech lub Portugalii, a dodatkowo razem z innymi uczestnikami będą mogli wziąć udział w kursie językowym w Wielkiej Brytanii – wyjaśnia Karolina Bieda, koordynator projektu.

Więcej informacji na temat wydarzenia znajduje się pod adresem www.start-it- up.pl Udział jest bezpłatny – wystarczy pobrać ze strony darmową wejściówkę. Patronat nad konferencją sprawuje Rektor Politechniki Śląskiej oraz Prezydent Miasta Gliwice. Wydarzenie jest realizowane w ramach ze środków Unii Europejskiej w ramach programu ERASMUS +.

logo_techno

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here