Od dziś na terenie Śląska i Krakowa obowiązuje I stopień zagrożenia terrorystycznego ALFA.

Premier Mateusz Morawiecki podpisał zarządzenie wprowadzające pierwszy stopień alarmowy (ALFA) na terenie województwa śląskiego oraz miasta Kraków. Jak czytamy na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa, stopnie alarmowe są przede wszystkim sygnałem dla służb, żeby były gotowe do działania.

W tych dniach należy zwracać szczególną uwagę na dziwnie zachowujące się osoby, pozostawiony w miejscach publicznych bagaż, podejrzanie wyglądające paczki czy samochody, które zaparkowano w miejscach niedozwolonych. 

O każdej sprawie powinno się informować policję. Dla służb odpowiedzialnych za bezpieczeństwo ważne są także informacje o sytuacjach niestandardowych, które mogą nam wydać się co najmniej dziwne. – czytamy w komunikacie na stronie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa

Ostrzeżenie wprowadzono w związku 24. sesją Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych, w sprawie zmian klimatu (COP24).

38 KOMENTARZE

  1. no… prawda… tylko najpierw niech wdupią na jagiellońska te całe terrorysty. a póżniej???? hmmmm znalazło by sie kilka dzielnic

  2. Odbędzie się wielkie wydarzenie w Katowicach. Ważni ludzie z całego świata spotkają się w jednym miejscu. Poprawcie mnie, jeśli się mylę, ale chyba to jest idealna okazja dla terrorystów. Oczywiście, to tylko przypuszczenie, ale dla władz jest to również ostrzeżenie, więc chcą poinformować obywateli o ewentualnym ZAGROŻENIU. Gdyby was nie poinformowali to plulibyście jadem na wszystko i wszystkich, że to ich wina. Dostaliście informację to i tak jest ich wina, bo zaprosili przedstawicieli z całego świata.. Gdyby każdy wychodził z tego samego założenia to podróżowanie powinno być zakazane dla wszystkich. Nie napisali tego, żeby pochwalić się, że zaprosili terrorystów, czy schować pod dywan problemy, tylko NA PRAWDĘ W KATOWICACH ODBYWA SIĘ SZCZYT KLIMATYCZNY I NA PRAWDĘ JEST PRAWDOPODOBIEŃSTWO, IZ MOŻE SIĘ COŚ STAĆ, więc pilnujcie swoich czterech liter w grudniu

  3. Alina Bargieła
    W wyniu przeprowadzonych kontroli sklepów Biedronka na terenie Gliwic… nałożono sporo grzywien w postaci mandatu karnego oraz wydano decyzje administracyjne nakazujące poprawę warunków sanitarno – technicznych.

  4. A co mnie to obchodzi. Niech zwracają na to uwagę ci, którzy robią szambo w polityce i potem są tego konsekwencje. Ja mam ciekawsze zajęcia…

    No, ale gdy zauważę, że ktoś kupuje w sklepie np. 30 jajek lub 20 kg cukru ( dla mnie to dziwne) to też mam o tym informować Policję?
    A gdy zauważę, że w “mojej” Biedronce jest czysto (dla mnie byłoby to bardzo dziwne) to też mam informować o tym Sanepid, tfu, Policję?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here