W dniu 18.01.2023 r. w Jednostce Ratowniczo-Gaśniczej PSP w Knurowie odbyło się przekazanie sprzętu przeznaczonego dla grup Szybkiego Reagowania, rot asekuracyjnych (RIT).

Przekazany sprzęt składa się z torby zawierającej m.in. zestaw dostarczający powietrze osobom poszkodowanym, znajdujących się w strefie niebezpiecznej. Celem grup asekuracyjnych RIT jest ratowanie strażaków podczas sytuacji zagrażających ich życiu w trakcie prowadzonych działań ratowniczo-gaśniczych.

Śląski Komendant Wojewódzki Państwowej Straży Pożarna nadbryg. Jacek Kleszczewski powołał zespół strażaków z województwa śląskiego w celu opracowania programu szkolenia z zakresu działania grup asekuracyjnych RIT (Rapid Intervention Team). W skład zespołu wchodzą funkcjonariusze z Ośrodka Szkolenia KW PSP w Katowicach, KM PSP w Sosnowcu, KP PSP w Wodzisławiu Śląskim, KM PSP w Tychach, KM PSP w Gliwicach, KM PSP w Katowicach.

Sprzęt w kwocie 9394 zł został nieodpłatnie przekazany umową darowizny przez firmę PreZero Recycling Południe Sp. z o.o.

Komendant Miejski PSP w Gliwicach st. bryg. Roman Klecha w imieniu strażaków JRG Knurów przekazał Pani Wioletcie Krajewskiej podziękowania za przekazanie sprzętu, który z pewnością przyczyni się do poprawy bezpieczeństwa strażaków biorących udział w działaniach ratowniczo-gaśniczych.

Źródło: KM PSP Gliwice

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here