Powiększa się strefa płatnego parkowania. 1 lipca do podstrefy B zostanie włączony parking nad DTŚ oraz fragment ul. Dubois

Wcześniej, 25 czerwca, nastąpi drobna zmiana w identyfikacji pojazdów ułatwiająca kierowcom opłacanie w parkomatach postoju.

Decyzją gliwickich radnych, od 1 lipca strefa płatnego parkowania powiększy się o parking nad Drogową Trasą Średnicową oraz miejsca postojowe przy ul. Dubois na odcinku od ul. Zwycięstwa do ronda Stanisława Byliny. Dodatkowe 200 miejsc postojowych powiększy strefę płatnego parkowania.

 Zmiany związane są z włączeniem do ruchu znajdującej się w obszarze SPP ul. Przy Bramie Raciborskiej oraz zakończeniem budowy DTŚ, a także zmianą układu komunikacyjnego na sąsiednich ulicach – wyjaśnia Anna Gilner, dyrektor Zarządu Dróg Miejskich w Gliwicach.

Dodatkowo, od 25 czerwca kierowcy korzystający ze strefy płatnego parkowania będą w parkomatach wpisywać wyłącznie cztery ostatnie znaki z tablicy rejestracyjnej, nie jak dotychczas pełny numer.

 Od 2015 r., gdy w Gliwicach zaczęła funkcjonować strefa płatnego parkowania, kierowcy opłacając miejsce postojowe byli zobowiązani do podawania pełnego numeru rejestracyjnego pojazdu. Od najbliższego poniedziałku, 25 czerwca, to się zmieni. Zmiana nie dotyczy osób opłacających postój za pomocą aplikacji mobilnych Pango, Mobilet i SkyCash – w tym przypadku nadal podajemy pełen numer rejestracyjny, ponieważ aplikacje są produktem niezależnego operatora – tłumaczy Mariusz Kopeć, rzecznik prasowy Śląskiej Sieci Metropolitalnej w Gliwicach.

Opłaty w gliwickiej strefie parkowania pobierane są od poniedziałku do piątku, w godz. od 10.00 do 18.00. W zależności od podstrefy i czasu postoju wynoszą od 0,40  zł do 15,60 zł.

źródło: UM Gliwice

 

34 KOMENTARZE

  1. A co z hasłem, że ten parking miał być kilka lat bezpłatny, bo DTŚ była dofinansowywania z pieniędzy Unii? Wymagania Unii sobie, a miasto sobie?

  2. Płacić frajerzy trzeba utrzymać podium i inne fanaberia nasze Cezara Francusa I. Dawać kasę bydło

  3. Gliwice a może tak najpierw trzeba zrobić porządek z kartami do stałego parkowania i sprawdzić czy to mieszkańcy czy przyjezdni. Bo mimo płatnego parkowania w Gliwicach całych cały czas jest problem z parkowaniem! A z tego co mi wiadomo to bardzo wiele kart postojowych zostało wydanych dla przyjaznych! Mam pytanie z jakiego powodu i na jakiej podstawie! Chcę zaparkować pod urzędem miasta nigdy nie ma miejsca, przy GCH to samo, jakaś dzicz! A strefę poszerzacie bez myślenie tylko żeby kasę nabijać a nie rozwiązać problem!

  4. Robert Tąta Przecież nie będę chodziła po wszystkich wspólnotach. Proszę przejść się po Gliwicach, np. teren wokół Szpitala Wielospecjalistycznego itd. Tam też jest wspólnota?

  5. Robert Tąta 3 lata ciężko pod nią podciągnąć.
    Odsyłam do słownika w razie wątpliwości co do znaczenia poszczególnych słów.

  6. Na Sikorniku koszą. Jaki pan, taki kram. Pretensje składać do swoich Spółdzielni Mieszkaniowych, Wspólnot i do prywatnych właścicieli nieruchomości…

  7. Po to, aby więcej mieszkańców miało okazję skorzystać z tych miejsc parkingowych. Dzięki opłatom jest większa rotacja samochodów na parkingach (kierowcy parkują krócej, bo to kosztuje)…

  8. Mieszkam w strefie płatnego parkowania i płace abonament roczny a nie mam gdzie parkować, bo notorycznie brakuje miejsca.To jest nielogiczne!!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here