Ruszyła budowa trzeciej linii produkcyjnej brytyjskiej firmy Johnson Matthey, która rozwija swoją działalność w Gliwicach. Dzięki nowej inwestycji w gliwickiej podstrefie ekonomicznej powstaną kolejne miejsca pracy.

Przy ul. Alberta Einsteina 6 na terenie gliwickiej podstrefy Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej ruszyły prace przy trzeciej linii produkcyjnej zakładu, która będzie działać w zmodernizowanym obiekcie. Obecnie firma zatrudnia 470 pracowników. Gdy zakończą się prace przy nowej linii produkcyjnej ta liczba jeszcze wzrośnie – ma powstać około 50 miejsc pracy. Inwestycje będzie kosztować 520 mln zł. Powinna być gotowa 2024 r.

W uroczystym wbiciu łopaty pod inwestycję udział wzięła Aleksandra Wysocka, zastępca prezydenta Gliwic.
– Johnson Matthey jest obecna w naszym mieście od 1999 r. Przez 23 lata dała się poznać jako solidny pracodawca i bardzo dobrze rozwijająca się firma. Jej działania w zakresie szeroko pojętej ochrony środowiska są nam szczególnie bliskie, ponieważ Gliwice od wielu lat zaangażowane są w szereg projektów, które mają na celu zmniejszenie uciążliwości związanych z przemysłem i intensyfikację działań poprawiających jakość powietrza w mieście – podkreśliła.

Johnson Matthey należy do sektora operacyjnego „Czyste powietrze” odpowiedzialnego za opracowanie i wytwarzanie zaawansowanych katalizatorów ograniczających emisję toksycznego tlenku węgla i niespalonych węglowodorów, powstających w związku z pracą silników. Jest częścią Johnson Matthey Plc., międzynarodowej firmy specjalizującej się w produkcji zaawansowanych materiałów chemicznych, działającej na rynku międzynarodowym od ponad 200 lat. Firma jest laureatem wielu prestiżowych nagród i wyróżnień.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here