Gliwickie Hospicjum potrzebuje pomocy” informowaliśmy nieco ponad miesiąc temu. Chodziło o to, że środki przekazywane z Narodowego Funduszu Zdrowia są zdecydowanie niewystarczające i nie pokrywają rosnących kosztów funkcjonowania hospicjum.

Jest dobra wiadomość! – Agencja Oceny Technologii Medycznych i Taryfikacji planuje dokonać ponownej wyceny świadczeń opieki paliatywnej i hospicyjnej realizowanych w warunkach stacjonarnych, domowych, ambulatoryjnych, perinatalnej opieki paliatywnej zgodnie z planem taryfikacji na rok 2023 zatwierdzonym przez Ministra Zdrowia – możemy przeczytać w piśmie Prezesa Narodowego Fundusz Zdrowia skierowanym do władz miasta Gliwice.

Jak informuje Marek Pszonak – przewodniczący Rady Miasta Gliwice – to efekt podjętego przez Radę Miasta w lutym 2023 roku apelu do Ministra Zdrowia oraz Prezesa Narodowego Funduszu Zdrowia dotyczącego sytuacji finansowej Stowarzyszenia Przyjaciół Chorych „Hospicjum” Gliwice. Daje to realną nadzieję na poprawę sytuacji gliwickiego Hospicjum.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here