SixSilver Jubiler Gliwice

Podczas minionego weekendu doszło do 30 kolizji oraz trzech wypadków. O jednym pisaliśmy na Facebooku – to zdarzenie z udziałem sześciolatka. Doszło do niego na os. Kopernika.

Przed chwilą na Koperniku lądował LPR. Jak informuje czytelnik – do potrąconego małego dziecka.

forum luty 1
forum 2 luty
forum 3 luty
tygiel
Opublikowany przez Dzisiaj w Gliwicach Sobota, 19 października 2019

Wspomniany sześciolatek został potrącony w sobotę, 19 października o godz. 16.40. Chłopczyk wybiegł nagle zza zaparkowanych przy chodniku aut, wprost pod jadący samochód marki Renault. Na szczęście doznane przez dziecko obrażenia nie zagrażają jego życiu i zdrowiu. Ze względów profilaktycznych chłopiec został jednak przetransportowany śmigłowcem do katowickiego szpitala. Policja wyjaśni zaś przyczyny i okoliczności zdarzenia, zbada, kto i w jakim stopniu zawinił.

Do niewinnie wyglądającego, ale bardzo poważnego w skutkach zdarzenia doszło w piątek, 18 października ok. godz. 17.30 na ul. Rybnickiej. Kierowca autobusu komunikacji miejskiej zaczął gwałtownie hamować. Czy wynikało to z nagłej zmiany pasa ruchu poprzedzającego pojazdu? To jedna z okoliczności wymagająca wyjaśnienia. Jeden z pasażerów upadł na podłogę, doznając poważnych obrażeń głowy. 69-letni pokrzywdzony, w stanie nieprzytomnym, przebywa w szpitalu. Trwa policyjne postępowanie mające wyjaśnić przyczyny i okoliczności wypadku.

20 października, około godziny 17.00 na ul. Daszyńskiego 70-letni kierowca BMW, wykonując manewr skrętu w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu prawidłowo z naprzeciwka 43-letniemu rowerzyście. W wyniku zderzenia cyklista doznał obrażeń. Postępowanie wyjaśniające prowadzi gliwicka komenda miejska.

1 KOMENTARZ

  1. Obciąć kierowcy nogi , postawić 30 progów zwalniających , ograniczyć prędkość do 10km/h , podnieść kare utraty prawa jazdy za przekroczenie 30km/h . Kierowca winny! Za każdym razem kierowca winny. Przekroczy prędkość więc pieszy nie musi myśleć przed wejściem na ulice … Ile razy jadę przez centrum , tyle razy ktoś mi przejdzie przed maską nawet nie rozglądając sie . Niema reguły czy to dziecko czy emeryt . Powodem nie jest tez przekraczajie prędkości o 10 czy 20 km/h . Powód to brak myślenia . Tyle że tego nie można udowodnić , dlatego każe się kierowców 😉

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here