SixSilver Jubiler Gliwice

Decyzją Ministerstwa Zdrowia Szpital Miejski nr 4  w Gliwicach przy ul. Zygmunta Starego 20 (dawny szpital wojskowy) w zostaje przekształcony w szpital zakaźny w okresie od dnia 1 maja 2020 roku aż do odwołania.

Liczba chorych zakażonych wirusem SARS-CoV-2 stale się zwiększa, zaś szpital zakaźny „Megrez” w  Tychach nie ma możliwości zapewnienia udzielania świadczeń zdrowotnych  wszystkim pacjentom na terenie województwa śląskiego. W związku z tym zachodzi konieczność zwiększenia liczby łóżek szpitalnych dedykowanych ww. pacjentom i  rozszerzenia pomocy osobom na terenie województwa.

Pacjenci z dodatnim wynikiem badania laboratoryjnego na obecność koronawirusa, którzy trafią do gliwickiej lecznicy, będą mogli liczyć na pełny zakres pomocy medycznej. Chodzi m.in. o: OIOM z możliwością podłączenia do respiratora, dodatkowo dostosowane sale obecnego oddziału wewnętrznego do leczenia z wykorzystaniem respiratora, diagnostykę obrazową (rezonans magnetyczny, tomografia komputerowa) oraz laboratorium analityczne z możliwością szybkiego uzyskiwania niezbędnych wyników badań.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here