W szybkim tempie prowadzone są prace przy budowie obwodnicy zachodniej na odcinku od ul. Rybnickiej do ul. Daszyńskiego. Sprzyjająca pogoda i zmniejszony ruch na drogach pozwolił na realizowanie robót w obrębie skrzyżowań, zarówno na ul. Rybnickiej jak i Daszyńskiego, nie powodując przy tym większych utrudnień w ruchu drogowym.

Wszystko wskazuje na to, że w tych miejscach zakończenie prac będzie możliwe jeszcze w czerwcu br.  Dwa obiekty mostowe są gotowe, a jezdnia w dużej części pokryła się już nawierzchnią asfaltową. Obecnie trwają prace przy montażu ekranów akustycznych, a także roboty związane z zagospodarowaniem terenu przyległego do powstającej obwodnicy.

Nieco dłużej, bo do sierpnia br. potrwają prace porządkowe i te, które związane są z zagospodarowaniem terenu, a także przy budowie instalacji oświetlenia ulicznego i sygnalizacji świetlnej. Zakończenie prac przy obwodnicy zachodniej planowane jest w III kwartale br.

Budowany odcinek zachodniej obwodnicy miasta będzie miał jedną jezdnię z dwoma pasami ruchu. Powstanie także infrastruktura dla pieszych i rowerzystów. Droga będzie oświetlona i wyposażona w tablice zmiennej treści. Budowę realizuje konsorcjum firm Eurovia Polska i PRUIM za kwotę ok. 82,6 mln zł.

Inwestycja powstaje dzięki unijnemu wsparciu. 85% dofinansowania uzyskano w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko na lata 2014–2020.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here