Piast Gliwice wraz z Fundacją Ekstraklasy w ubiegły wtorek zorganizował po raz kolejny imprezę dla najmłodszych – Ekstra Talent. Jest to projekt realizowany od sześciu lat, który ma służyć propagowaniu sportu wśród dzieci oraz pomóc w ocenie ogólnej kondycji fizycznej u najmłodszych.

Projekt Ekstra Talent to cykl imprez odbywających się w miastach klubów z Ekstraklasy. We wtorek na Sikorniku, impreza odbyła się już po raz szósty. Młodzi piłkarze mogli sprawdzać swoje możliwości podczas trzech prób: beep testu, zwisu na drążku oraz biegu wahadłowym 10 na 5 metrów.

Głównym punktem wydarzenia był turniej piłkarski, w którym udział wzięło 12 zespołów. Podczas turnieju Piast Gliwice uległ w finale zespołowi z Gogolina, zajmując drugie miejsce. Na trzecim stopniu podium stanęli zawodnicy Kuźni Ustroń.

Naszą ideą, oprócz grania, które jest podstawą do rozwoju młodych zawodników, było to żeby spojrzeć na możliwości motoryczne każdego z nich. W związku z tym wspólnie z Ministerstwem Sportu, ustaliliśmy, że turniej będzie formą przeprowadzania prób sprawnościowych. W takim wieku po odpowiedniej analizie można jeszcze coś poprawić i już od sześciu lat to robimy – mówił jeden z inicjatorów projektu, Tomasz Zabielski.

– Cieszymy się z kolejnej edycji tego turnieju. Jest to dobra okazja dla naszych najmłodszych zawodników (…) Mamy okazję oglądać zawodników z naszych klubów partnerskich w wydaniu meczowym, co stanowi dobry materiał szkoleniowy dla nas jako Akademii. Widzimy jak wpływają na nich emocje, które często biorą górę podczas meczów. Dążymy do tego, by brać jak najczęściej udział w takich turniejach, ponieważ dla naszych najmłodszych podopiecznych jest to duża wartość – powiedział dyrektor Akademii Piasta Gliwice, Jacek Mazurek.

Cała inicjatywa jest finansowana przez Fundację Ekstraklasy oraz Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu. Zebrane podczas turniejów wyniki pomagają tworzyć program profilaktyki, który ma zapobiegać obniżeniu możliwości motorycznych u nastolatków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here