Wyłączona z ruchu część jezdni ul. Bohaterów Getta Warszawskiego, zamknięty fragment ul. Zwycięstwa. Takie zmiany wprowadzone zostały 16 listopada… rok temu. Remont miał trwać pół roku, być może potrwa półtora. Co się stało?

Odcinek ul. Zwycięstwa pozostanie jeszcze na długo zamknięty. Na szybkie zakończenie nie pozwala zakres prac przy ul. Bohaterów Getta Warszawskiego – wkrótce rozpocznie się tam kolejny etap robót z bardzo głębokimi wykopami. W celu utrzymania przejezdności autobusów przez tę ulicę, na skrzyżowaniu ul. Zwycięstwa i Bohaterów Getta zlokalizowano tymczasowy przystanek autobusowy, który również uniemożliwia otwarcie fragmentu ul. Zwycięstwa. Na obecnym etapie prac, nie ma możliwości, aby przystanek funkcjonował w innym miejscu.

– Podczas prowadzenia prac o tak dużej skali nigdy nie da się zaplanować precyzyjnego harmonogramu, zawsze pojawiają się nieprzewidziane okoliczności, na przykład niezinwentaryzowane sieci podziemne, które muszą być przebudowywane. – mówi Łukasz Oryszczak, rzecznik prezydenta miasta. – Zwracam również uwagę, że całość inwestycji jest prowadzona z częściowym dopuszczeniem ruchu, w tym ruchu autobusów, co dodatkowo komplikuje planowanie i realizację prac.

Irytację mieszkańców potęguje także fatalne ułożenie chodników. Na szczęście inspektorzy Zarządu Dróg Miejskich dostrzegli konieczność przeprowadzenia poprawek. Zostały one zlecone do wykonania w trybie natychmiastowym. Wykonawca zrealizuje je na własny koszt.

Otwarcie dla ruchu samochodowego będzie możliwe po zakończeniu wspomnianych wyżej prac na ul. Bohaterów Getta Warszawskiego i przeniesieniu przystanku. Aktualny termin zakończenia wszystkich robót po południowej stronie dworca PKP przez wykonawcę – Eurovię Polska S.A. – to lipiec 2023 roku.

2 KOMENTARZE

  1. Pół wieku temu Chiny były jednym z najbardziej zacofanych krajów pod względem budowy dróg. Obecne tempo budowy dróg w Państwie Środka wynosi dzisiaj 700 metrów na godzinę

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here