Górna 5 i 7 to adresy dwóch gotowych już budynków miejskich u zbiegu ulic Kujawskiej, św. Jacka, Górnej i Samotnej w Ligocie Zabrskiej, do których jesienią wprowadzi się 48 gliwickich rodzin zakwalifikowanych do najmu mieszkań komunalnych.

Kolejnych 18 komfortowych lokali w standardzie „pod klucz” (tym razem w jednym budynku wielorodzinnym) przewidziano w następnym, realizowanym obecnie, etapie tej inwestycji. Równolegle przy ul. Dworskiej i Zbożowej wznoszone są dwa budynki komunalne z 55 mieszkaniami, a przy ul. Dolnej i Rymera jeden obiekt z 22 mieszkaniami. Przedsięwzięcia te wpisują się w ideę MIESZKANIA+ po gliwicku w ramach realizowanego od prawie 3 lat programu prezydenta Gliwic Adama Neumanna.

Mieszkania komunalne w dwóch 4-kondygnacyjnych budynkach przy ul. Górnej 5 i 7 (wzniesionych – przypomnijmy – kosztem 14,2 mln zł w ramach II etapu szeroko zakrojonej inwestycji Miasta Gliwice, przy ponad 3,5-milionowym wsparciu Banku Gospodarstwa Krajowego) mają od 31,62 m2 do 53,73 m2. W 32 z 48 lokali wykonanych w wysokim standardzie znajdują się 2 pokoje z odrębną kuchnią bądź aneksem kuchennym. Szesnaście pozostałych mieszkań to kawalerki.

– Lokale są wyposażone w instalację wodno-kanalizacyjną, elektryczną, centralne ogrzewanie i ciepłą wodę użytkową z miejskiej sieci ciepłowniczej. Te usytuowane na parterze posiadają tarasy z ogródkiem, pozostałe natomiast mają balkony – mówi Bożena Kus, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej w Gliwicach. – Pomieszczenia łazienek w każdym z mieszkań wyłożone są glazurą, ponadto mają zainstalowane tzw. geberity oraz wanny. Funkcjonalne płytki znajdziemy także w kuchniach – na podłogach oraz części ściany nad zlewozmywakiem z zamontowaną baterią. W każdym mieszkaniu są oczywiście piecyki elektryczne z płytą ceramiczną – opisuje standard lokali dyrektor Bożena Kus.

Mieszkania przy Górnej 5 i 7 zostaną pokazane przyszłym lokatorom – zakwalifikowanym do najmu jeszcze w ubiegłym roku – w następujących terminach:
•    13 października (czwartek) – godz. 15.00-17.00
•    14 października (piątek) – godz. 8.00-10.00
•    15 października (sobota) – godz. 12.00-14.00

Dodatkowych informacji udziela Zakład Gospodarki Mieszkaniowej pod nr. tel. 32/239-11-19, 32/239-12-74.

Warto dodać, że do dyspozycji mieszkańców z ul. Górnej 5 i 7 będą komórki lokatorskie, wózkownie oraz rowerownie, 36 miejsc postojowych w garażu podziemnym i 12 miejsc w parkingu wielopoziomowym zrealizowanym w I etapie tej inwestycji. Zadbano też o funkcjonalny plac zabaw i zielone otoczenie.

Górna 5 i 7 to część atrakcyjnej, miejskiej oferty wynajmu nowych mieszkań komunalnych, przeznaczonej dla tych gliwiczan, którzy nie mogą skorzystać z propozycji mieszkań budowanych przez TBS-y.

Warunek konieczny udziału w miejskim najmie to spełnianie kryterium dochodowego (aktualizowanego przy każdym naborze), brak własnego lokum, zamieszkiwanie na terenie Gliwic oraz odprowadzanie w nich podatku dochodowego. Mieszkania tego typu budowane są w różnych częściach miasta, w standardzie „pod klucz”. Oznacza to lokale w pełni wykończone i pomalowane, do których najemca może wprowadzić się właściwie natychmiast z własnymi meblami. Stawka miesięcznego czynszu będzie wynosić ok. 14,5 zł za metr kwadratowy. Oprócz tego, na starcie pobierana jest od najemcy kaucja w wysokości trzykrotnego miesięcznego czynszu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here