SixSilver Jubiler Gliwice

Ta wiadomość z pewnością ucieszy wielu mieszkańców. W lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej powstanie tężnia solankowa. Przetarg na tę inwestycję zostanie ogłoszony 21 marca.

FORUM

Już niebawem gliwiczanie będą mogli korzystać z tężni solankowej, która powstanie na terenie lasu komunalnego przy ul. Chorzowskiej.

W przypadku pozytywnego rozstrzygnięcia przetargu, wyłonienia wykonawcy i podpisania umowy, zakończenie budowy tężni przypadnie na przełom III i IV kwartału br.

Wymiary gliwickiej tężni pozwolą na korzystanie z niej większej liczbie mieszkańców w tym samym czasie. Obiekt zostanie wybudowany w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”, co oznacza, że wykonawca wybuduje tężnię według własnego, wcześniej przedstawionego i zaakceptowanego przez Miasto projektu.

Jak to działa?

Tężnia solankowa działa jak wielki inhalator, doskonale wpływa na zdrowie, przebywanie w jej pobliżu jest porównywalne do zalet nadmorskich spacerów. Pod wpływem słońca i wiatru rozpylona solanka tworzy mgiełkę o szczególnych walorach zdrowotnych, bogatą w: jod, brom, magnez, sód, potas czy żelazo.

Wytwarzany w pobliżu aktywnej tężni mikroklimat pomaga w leczeniu chorób układu oddechowego oraz wzmacnia system odpornościowy. Wykorzystywany jest również w profilaktyce nadciśnienia tętniczego, alergii czy w przypadku ogólnego wyczerpania. Najlepszy efekt leczniczy osiąga się, przebywając w odległości nie mniejszej niż 30 m od tężni, przez około pół godziny.

61 KOMENTARZE

 1. W czym problem ? Ja osobiście nie mogę z tężni korzystać, ale bdb, że taka inwestycja będzie poczyniona w naszym mieście.

 2. Mirosław Sławomir Kines ale ja wiem co tam było…ale co to ma teraz do rzeczy? Bo nie rozumiem tej próby narzucenia mi jakiegoś dziwnego szacunku do tego miejsca. Było ładnie i kulturalnie potem mniej A teraz jest ruina i należy ją wyburzyć i tyle.

 3. Warto zobaczyć na zdjęciach archiwalnych co tam było przed 1939r ….i pójść tym tropem.
  Mam nadzieję, że budowa tężni nie będzie wiązało się z wycinką zdrowych drzew.

 4. Piotr Rudzki cóż…sentymenty nic tu nie pomogą. Budynek szpeci i grozi zawaleniem, powinien zostać zburzony. I to by było świetne miejsce na teznie

 5. Koejny trafiony pomysł. Nie ma na co wydawać pieniędzy. Ten park należałoby do inwestować. Chore drzewa wyciąć alejki wiosną to bieg w błocie po kostki a teren za zameczkiem prosi o pomstę do nieba. To co tam jest to prosi o remont. A tu tężnie chcą budować. Dla mnie bez sensu tak dobry pomysł jak z ulicą Siemińskiego (dawna Wieczora). Pieniądze wydane a o kant rozbić

 6. Jacek Michałowski ja nie pozwolę wyciąć ani jednego drzewa w tym Parku, bo większość to cenne okazy.. Pewnie mające ponad 100 lat, a nawet więcej..

 7. Prawie każde miasto na śląsku ma w planach w tym roku wybudowanie tęzni —- niektore wioski maja od lat wiec takie miasto jak Gliwice juz dawno powinny miec i to nie jedna teznie

 8. Hym… a to nie jest tak, że Park Chorzowski jest w Chorzowie? A przy ul. Chorzowskiej jest Park Kultury i Wypoczynku? Na pierwszy rzut oka myślałem ze tytuł mówi o Parku Chorzowskim w Chorzowie

 9. Proponuje wyburzyć te zwłoki po Bravo i tam to zrobić-główny dojazd do Parku i taka piękna ruina jako wizytowka stoi…

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here