spot_img

The Plodders znaczy Kujoni. Świetny koncert w 4Arcie

spot_img

The PloddersJeśli ktoś nie ma ochoty na IGRY pod kapiącą chmurką, a chciałby w piątek posłuchać dobrej muzyki w jeszcze lepszym wykonaniu – zapraszamy na 20.00 do Klubu 4Art. Zagra nadzieja śląskiej sceny muzycznej, zespół The Plodders.

Dwóch z muzyków The Plodders znam jeszcze z VII Liceum Ogólnokształcącego. Razem z Jackiem Dzwonowskim byliśmy etatowym wyposażeniem szkolnych akademii, on ze skrzypcami, ja z kolejną interpretacją któregoś z wieszczów. A potem pozdawaliśmy maturę…

Kilkanaście lat po ukończeniu szkoły średniej (ależ ten czas leci), Grzegorz Stanienda i Jacek Dzwonowski z towarzyszeniem czterech innych muzyków, postanowili zrobić rewolucję i wykreować nową jakość na polskiej i światowej scenie muzycznej. Stworzyli nieprzeciętną metamorfozę instrumentów smyczkowych, w których skrzypce (Jacek Dzwonowski, Wojtek Wojtkowiak, Maciej Afanasjew) brzmią nie tylko jak skrzypce, ale jak gitara, a wiolonczela (Grzegorz Stanienda) nabiera basowego zacięcia. Powera nowatorskiemu brzmieniu dodaje charyzmatyczny wokal Marty Świątek, a funkowej energii, perkusja Darka Goli.

The Plodders łamią stereotypy, zręcznie i energicznie przenosząc klasykę do popkultury. Przelewają uczucia i pasję na swoje instrumenty zamieniając emocje w dźwięki. Stali się alternatywą dla jednorodnej komercji na polskim rynku muzycznym.

Pora na korepetycje z muzyki. Czas na spotkanie z The Plodders (Kujonami).

W Ploddersach kują do białego rana:

Marta Świątek – wokal
Grzegorz Stanienda – wiolonczela
Jacek Dzwonowski – skrzypce
Wojciech Wojtkowiak – skrzypce
Maciej Afanasjew – skrzypce
Dariusz Gola – perkusja

Zespół zagra w najbliższy piątek o 20.00 w Klubie Muzycznym 4Art (wstęp wolny), natomiast na przyszły tydzień planowana jest premiera debiutanckiego krążka oraz pierwsza odsłona teledysku.

A jak wyglądała praca na jego planie?

{youtube}OCxpNuTNUCg&feature=plcp<http://www.youtube.com/watch?v=OCxpNuTNUCg&feature=plcp>{/youtube}

RM

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły