Tak sprawę przedstawiają kibice Piasta, odnosząc się do wydarzeń, jakie miały miejsce w niedzielę na gliwickim Rynku, po awansie klubu do Ekstraklasy. 

Po niedzielnym meczu, tłumy sympatyków klubu świętowały sukces na Rynku miasta. Według informacji policji funkcjonariusze, zostali zaatakowani przez pseudokibiców, a wiwatowanie przerodziło się w demolkę. Sympatycy Piasta wydali oświadczenie w tej sprawie, w którym czytamy: 
[…] Około godziny 23:00 doszło do haniebnych wydarzeń, opisywanych wielokrotnie przez lokalne jak i ogólnopolskie media. O ile jesteśmy świadomi faktu, iż kibice nie pozostają bez winy, gdzie ich zachowanie jako Stowarzyszenie oczywiście potępiamy, o tyle absolutnie nie zgadzamy się na jakże krzywdzącą imię kibica Piasta Gliwice obiegową opinię, jakoby to oni mieli ponosić całkowitą odpowiedzialność za całą akcję. Wielu gliwickich fanów było naocznymi świadkami jawnych prowokacji ze strony policji, która najpierw obrzucała obelgami przechodzących spokojnie kibiców, by w końcu pod nieznanym nam pretekstem wtargnąć na teren rynku w pełnym umundurowaniu prewencji z pałkami i bronią gładkolufową. Efekt takiej interwencji mógł być tylko jeden, co zarejestrowały miejskie kamery. 

Domniemywać można, iż jest to działanie nowego Zastępcy Komendanta KMP Gliwice, ponieważ najwyraźniej najważniejszy nie był powód działań policji, a efekt w postaci liczby osób zatrzymanych, obezwładnionych w brutalny sposób kibiców Piasta z użyciem policyjnych pałek. Aby w pewien sposób potwierdzić nasze słowa, pragniemy przypomnieć, iż 4 lata temu również świętowaliśmy awans Piasta do Ekstraklasy i dzięki braku interwencji ze strony policji, na gliwickim rynku nie doszło do żadnych zamieszek.

Policja nie zamierza zajmować stanowiska w tej sprawie, uzasadniając to słowami, że nie ma sensu wchodzić w dyskusję z ludźmi, dla których jedynym argumentem jest agresja.

Całość oświadczenia można znaleźć pod tym linkiem:
http://piastgliwice.eu/stowarzyszenie-kibicow/aktualnosci/1504-oswiadczenie-stowarzyszenia-kibicow

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here