Będzie już tylko cieplej (tej wersji będziemy się trzymać!). Pora więc zakasać rękawy i wydostać się z domów – nałapać witaminy D, powdychać świeżego powietrza, a przy okazji, może zrzucić parę nagromadzonych zimą kilogramów.

W trendzie wiosny w ruchu, podrzucamy więc inspirującą listę aktywności dla całej rodziny – przydadzą się w czasie majówki, przed nią i po niej także. 

1. Rower

To jedna z ulubionych aktywności Polaków. Pragniemy jednak o niej przypomnieć, dodając, że jeśli powstrzymuje cię obecność bardzo małych członków rodziny, którzy samodzielnie nie dadzą rady długo pedałować, możesz wyposażyć swój jednoślad w przyczepkę rowerową, w której twoje dzieci będą towarzyszyły ci nawet w najdłuższych rowerowych wycieczkach.

2. ZOO

ZOO to świetne miejsce na spacery, a budząca się do życia wiosna jest najlepszym momentem do skierowania swoich kroków do ogrodów zoologicznych. Dzieci będą piszczeć z radości, rodzina spędzi wspólnie dzień na powietrzu – wszyscy wygrywają.

3. Hulajnoga

Modna od kilku sezonów, w pierwszej kolejności zaskarbiła sobie uczucia dzieci, dziś zdobyła również serca dorosłych, którzy doceniając jej uroki, często korzystają, łącznie z wymianą samochodu i transportu miejskiego na hulajnogę w drodze do pracy. Zachęcamy do hulajnogowych wycieczek całą rodziną.

4. Stadnina koni

Jeśli lubisz te dostojne zwierzęta, możesz spędzić z nimi cały dzień, nie ruszając się z miasta. Stadnin jest wiele, do wyboru do koloru. Możesz sam pojeździć, możesz zachęcić latorośl do przejażdżki na kucu i pokazać jak mieszkają konie. A wszystko to w cieniu drzew, na powietrzu i w pięknych okolicznościach przyrody.

5. Spływ kajakowy za miastem

To dopiero przygoda! Nie trzeba ruszać się daleko – na każdej w zasadzie rzece organizowane są spływy kajakowe. W pobliżu Gliwic znajduje się m.in. spływ na rzece Mała Panew. Czasem weekendowe, czasem jednodniowe, czasem – dla mniej wytrwałych – kilkugodzinne. Każda z opcji to wspaniała zabawa dla dużych i małych, coś nowego, fajne przeżycia, no i ruch na powietrzu – przy szumie wody i w promieniach słońca.

6. Piknik

Jeśli nie masz ochoty na sporty, możesz przejechać się do lasu, pakując kosz piknikowy i wielki koc. Rozłożyć się na jednej z malowniczych polan i zarządzić rozrywki rodzinne w podgrupach 😉 – piłka, badminton, berek, książka… Nie zapomnij tylko po sobie posprzątać!

7. Podróże szlakami polskich zamków

Pasjonaci rozrywek rodzinnych z historią w tle powinni zaplanować koniecznie wyprawę szlakiem polskich zamków – a jest co oglądać! Dzieci w wieku szkolnym, oprócz oczywistej radości z wycieczki z rodzicami, skorzystają i zapunktują na lekcjach historii. Polska skrywa naprawdę mnóstwo pięknych atrakcji w plenerze.

8. Leśne tropienie śladów

Zabawa dla wszystkich – od 0 do 100 lat. Każdy maluch i starszak wciągnie się bez reszty w tropienie śladów dzikich zwierząt. Przygodę sponsoruje piękny las, słońce nad głowami i czyste powietrze w nozdrzach – to wprost wymarzony dzień rodzinny.

9. Survival z namiotem

Wchodzimy w opcje zaawansowane 😉 – potrzebny będzie cały weekend oraz odrobina sprzętu i odwagi. W zamian otrzymasz niezapomniane wrażenia, a twoje dziecko będzie z dumą opowiadało o survivalu w dziczy. Spakuj namiot, potrzebny sprzęt (nie rozwijamy tematu, wymaga zgłębienia w zależności od preferencji i wyboru skali trudności) i wyrusz w nieznane. Sami rozbijcie obóz, umyjcie się w rzece, zdobądźcie jedzenie i spędźcie noc pod gwiazdami.

10. Jezioro
Pławniowice, Dzierżno czy Czechowice, to jeziora, do których z łatwością dotrzemy nie tylko samochodem, ale także komunikacją miejską. Warto wykorzystać uroki natury, sprawdzić, czy woda jest wystarczająco ciepła lub po prostu rozpalić grilla.

Chcesz wiedzieć więcej o grillowaniu? Kliknij TUTAJ

źródło i foto: sportroom.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here