Policjanci wyjaśniają okoliczności i przyczyny wypadku, do którego doszło na DK88, w pobliżu węzła Kleszczów. W wyniku zderzenia busa z autokarem zginęły wszystkie osoby podróżujące busem.

– Nie pamiętam takiego wypadku drogowego, w jednym momencie, w jednym pojeździe śmierć poniosło aż 9 pasażerów – powiedział wojewoda śląski Jarosław Wieczorek podczas briefingu prasowego poświęconego tragicznemu wypadkowi. Wojewoda złożył kondolencje rodzinom i bliskim ofiar wypadku, podziękował również wszystkim służbom, które śpieszyły, by ratować zdrowie i życie poszkodowanych w wypadku.

W wyniku zderzenia busa z autobusem zginęli wszyscy pasażerowie busa: 7 osób pochodzących z województwa podkarpackiego, 1 osoba z woj. lubuskiego, 1 osoba była obywatelem Słowenii. Zostali również poszkodowani pasażerowie autobusu. Są to głównie mieszkańcy województwa śląskiego. 6 osób z lżejszymi obrażeniami zostało przetransportowanych do placówek medycznych w woj. śląskim. Kierowca autobusu, który był najciężej poszkodowany, został odtransportowany helikopterem ratunkowym.

Do zdarzenia doszło w sobotę około godz. 22.30 przed zjazdem na autostradę A4. Ze wstępnych ustaleń policjantów wynika, że bus jadący od Gliwic w stronę Wrocławia, przewrócił się na jezdnię i sunąc po niej znalazł się na przeciwległym pasie ruchu. Wtedy w dach renault traffica wjechał autokar. Siła uderzenia była tak duża, że bus został całkowicie zmiażdżony.

Do wypadku przyczynić miał się manewr wyprzedzania. Prokuratura przesłuchała na tę okoliczność kierowcę volkswagena – mężczyzna usłyszał zarzut nieumyślnego spowodowania katastrofy, grozi mu nawet do ośmiu lat więzienia. Kierowca, prawdopodobnie podczas próby wyprzedzania, doprowadził do tego, że jadący z naprzeciwka renault traffic zjechał na pobocze i stracił panowanie nad kierownicą w wyniku czego auto przewrócił się na bok wprost pod autokar, który następnie uderzył w jego dach.

Droga w tym miejscu była nieprzejezdna, mundurowi pracowali tam całą noc. Prowadzone były oględziny oraz zabezpieczano ślady, które pomogą wyjaśnić dlaczego bus przewrócił się na jezdnię i ustalić dokładne okoliczności tego tragicznego zdarzenia. Rodziny osób, które zginęły w wypadku proszone są o kontakt z Prokuraturą Rejonową Gliwice – Zachód lub Prokuratorem Rejonowym w dniu jutrzejszym.

1 KOMENTARZ

  1. Spowodował śmierć 9 osób przez głupotę i brawure i grozi mu maks 8 lat. Dostanie maks.4 A po dwóch wyjdzie. I to jest sprawiedliwość po polsku. Ludzie stracili życie bliskich własne zdrowie plany wszystko. A facio? Jak to co ? “Dalej będę jeździł walcem”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here