Trasa rowerowa z Sośnicy do Centrum

Niedawno oddano do użytku  700-metrową ścieżkę rowerową przebiegającą w śladzie kolejki wąskotorowej, na odcinku od stacji Trynek do skrzyżowania z ul. Kopalnianą.

Teraz mamy kolejną dobrą wiadomość dla miłośników jazdy na rowerze. Miasto właśnie ogłosiło przetarg na budowę trasy rowerowej  na odcinku Centrum – Sośnica.  Zamówienie dotyczy budowy I etapu trasy.

Droga rozpoczyna się na skrzyżowaniu ulic Generała Leona Berbeckiego, Wybrzeża Armii Krajowej i Kłodnickiej. Pierwszy fragment , którego budowę obejmuje zamówienie, będzie przebiegał wzdłuż ulicy Berbeckiego, Aleję Przyjaźni, ul. Częstochowską, Zimnej Wody, Park Chrobrego i prowadzi trasę do ulicy Panewnickiej.

Drugi odcinek trasy rowerowej rozpoczyna się na ulicy Kujawskiej, trasa rowerowa przebiega po południowej stronie ulicy. Od miejsca zakończenia się istniejącego ciągu pieszo rowerowego trasa rowerowa przebiega wzdłuż ulicy Kujawskiej. Przed Kłodnicą trasa rowerowa skręca w prawo wzdłuż ogródków działkowych, a następnie skręca w lewo na kładkę nad Kłodnicą. Tam ścieżka biegnie po istniejącej drodze stanowiącej dojazd do garaży i dochodzi do ulicy Jesiennej, gdzie kończy się drugi fragment trasy rowerowej.

Ostatni fragment znajduje się w Sośnicy na terenach kolejowych, które obecnie w dużej mierze stanowią nieużytki. Odcinek ten biegnie od ulicy Wschodniej do granicy z  Zabrzem w Parku Powstańców Śląskich i dołączony jest do istniejącego ciągu na terenie Zabrza. W ramach tego fragmentu przewidziano też budowę przejścia przez tory kolejowe. Cała trasa będzie liczyć około 7,5 km.

fot. pixabay

15 KOMENTARZE

  1. A ja się pytam, kiedy wyremontują ścieżkę/chodnik na ulicy Mickiewicza!
    Tam to już nawet rowerem górskim ciężko się jeździ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here