spot_img

Trzech pijanych agresorów pobiło, skopało i groziło 37-latkowi, bo bawił się z psem

spot_img

Kryminalni z komisariatu w Łabędach prowadzą postępowanie przygotowawcze przeciwko trzem sprawcom pobicia i stosowania gróźb karalnych

Do zdarzenia doszło 17 lutego br. ok. godz. 17.30 przy ul. Gojawiczyńskiej w Gliwicach. Przyczyną zajścia była… zabawa z psem

Jak wynika z ustaleń, 36-letni pokrzywdzony przebywał na terenie swojej ogrodzonej posesji i rzucał psu sąsiada przedmioty, by zwierzę aportowało – pies znajdował się poza ogrodzeniem. Ta forma zabawy nie spodobała się nietrzeźwemu właścicielowi czworonoga. Między mężczyznami wywiązała się nieprzyjemna rozmowa, w trakcie której 23-letni właściciel, wraz z dwoma kompanami (w podobnym wieku, również pod wpływem alkoholu), wszedł na posesję gliwiczanina. Agresorzy wykorzystali przewagę liczebną, pobili i skopali 36-latka. Słysząc krzyki, z domu wybiegli żona i ojciec pokrzywdzonego. Wówczas sprawcy wycofali się, grożąc jeszcze pokrzywdzonemu oraz jego rodzinie pozbawieniem życia i zniszczeniem mienia.

Sprawę zgłoszono policji. Dwóch podejrzanych zatrzymano bezpośrednio po zdarzeniu. Trzeci, wiedząc o trwających poszukiwaniach, sam zgłosił się w IV komisariacie następnego dnia – również został zatrzymany.

Sprawcom przedstawiono zarzuty pobicia i stosowania gróźb karanych. Na wniosek funkcjonariuszy z Prokuratura Rejonowa Gliwice-Zachód zastosowała wobec nich środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji oraz zakazu zbliżania się i kontaktowania z pokrzywdzonymi.

Za przestępstwo tego typu kodeks karny przewiduje karę nawet 3 lat pozbawienia wolności.

 

źródło: KMP
fot. Pixabay

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

98,438FaniLubię
14,930ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły