W naszym rejonie policjanci wykorzystują w służbie samochody z wideorejestratorami. Codziennie rejestrowane są osoby, które  przekraczają prędkość w terenie zabudowanym.

Poniżej jeden z wielu przykładów: kierowca jadący DTŚ, w centrum Gliwic znacznie przekroczył dozwolone tu 70 km/h.

— 33-letni kierowca volkswagena, przewożący cztery pasażerki, gnał Drogową Trasą Średnicową, co nie uszło uwadze załogi policyjnego nieoznakowanego radiowozu, która ruszyła za piratem. Pomiar i rejestracja prędkości pojazdu wykazały 123 km/h. Obywatel Ukrainy został rozliczony według obowiązującego w Polsce taryfikatora. — informuje gliwicka policja. 

170 KOMENTARZE

 1. Mireczku, to jest internet, jak nie rozumiesz jak działa to trudno, nie wtrącaj się xD
  Ogólnie lepiej idź się napij zimnej wody i zluzuj bo odwalasz maniane

 2. Mirosław Sławomir Kines za co niby zabierzesz prawko? Poza terenem zabudowanym? Jestes policjantem? Bo nie rozumiem? Obywatelskie zatrzymanie czy jak?

 3. W tym miejscu jest bardzo słuszne ograniczenie, przy 120 i równoczesnym otwarciu drzwi samochodu można tam wzbić się w powietrze, co stwarzało by zagrożenie dla pobliskiego lotniska.

 4. Tom Rosiek
  Kolegami nie jesteśmy…..
  Jak drapnę Pana na DTŚ z prędkością wyższą niż dopuszczalna będzie Pan pozbawiony prawa jazdy z uzasadnieniem lub na ul.Piwnej to zrobię Panu “filharmonie”….prawko nie jest obowiązkowe jest przywilejem.

 5. Sam poszperaj i pokaż dowód bo tylko rzucasz puste słowa, DTS jest wyłączona z terenu zabudowanego i prawka nie stracił, co najwyżej dostał 500 i 10pkt, a i to gruba przesada na takiej drodze, 120na DTS to lajtowa prędkość i łapanie tam to gruba przesada. Co do ryku pojazdów w tunelu na piwnej zgadzam się, hałas majestatyczny, co przejeżdżam na Moto z przelotem odkręcam do odciny, takie piękne są to dźwięki, wręcz lepiej niż w filharmonii 😀

 6. Niegramotnym powiem a powtarzać nie będę; ograniczenie do 70 na tym odcinku DTŚ jest podyktowane zagęszczeniem wjazdów i zjazdów z tej drogi. Ty który lubisz sobie szybko pojechać – spróbuj w godzinach szczytu włączyć się tam do ruchu.

 7. Fakt występowania radiowozów nieoznakowanych również stwarza zagrożenie, ponieważ kierowcy muszą znaczną część uwagi kierować na to co dzieje się za nimi czy czasem w lusterku nie ma jakiejś beemki, insigni itp. Nawet kiedyś policjant mi przyznał rację w tym stwierdzeniu.

 8. Już otrzeźwiałem. Chciałem się podzielić przemyśleniami, czy policja nieoznakowanym samochodem, bez sygnałów świetlnych może przekraczać dozwoloną prędkość ? Powinni upamiętnić ‘pirata’, wysłać pamiątkę i spokojnie wrócić na prawy pas 🙂 Czy pędzenie za kimś nie jest nakłanianiem do przestępstwa ? Czy to nie mogłoby zostać zakwalifikowane jako popędzanie poprzedzającego pojazdu, tak z psychologicznego podejścia, w tej jak i wielu innych sytuacjach na drodze ? Piszę tak bo uzbierało mi się w historii dostać już dwa mandaty za “pędzenie” 120km/h przez Katowice (ograniczenie 100) i przez Gliwice przed węzłem Sośnica (100) przez nieoznakowane pojazdy.

 9. 123km/h na takim dwupasie hmm… to jakiś wariat, szaleniec! Do aresztu go! Pasażerki też, za współudział bo go nie zgłosiły. Za niskie kary w państwie PIS – zaostrzyć przepisy i podwyższyć grzywne, mandaty – o tak! Dobrze, że jakiś portal zajął się tą sensacją!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here