W marcu odbył się III etap Olimpiady Wiedzy o Mediach, w którym uczniowie Zespółu Szkół Techniczno-Informatycznych: Anna Olszak, Mateusz Ciepliński i Mateusz Markowski uzyskali bardzo dobre wyniki i znaleźli się w gronie laureatów. To pierwszy taki sukces uczniów ZSTI.

Anna Olszak, Mateusz Ciepliński, Mateusz Markowski to uczniowie klasy 3B Technikum nr 1 w Zespole Szkół Techniczno-Informatycznych w Gliwicach. Uczą się w klasie informatycznej. Są zaangażowani w życie szkoły. Mają wiele zainteresowań. Zmagania w VIII edycji Olimpiady Wiedzy o Mediach zaczęli już na przełomie września i października.

Pierwszy etap wymagał przygotowania oryginalnej pracy na jeden z pięciu tematów przygotowanych przez organizatorów. Tematy odzwierciedlały aktualne problemy świata mediów. Mateusz Markowski napisał esej „Dziennikarstwo w dobie nowych mediów”, Mateusz Ciepliński przygotował ciekawą analizę na temat: „Obraz mojego pokolenia w mediach społecznościowych”, natomiast Ania Olszak napisała artykuł pod tytułem „Miejsce mediów w relacjonowaniu spraw społecznych”.

Wysoko ocenione prace zagwarantowały całej trójce awans do etapu okręgowego, który odbył się w grudniu i był przygotowany przez pracowników Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego. Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą o współczesnych mediach w Polsce i na świecie. Najlepsza dziesiątka z województwa śląskiego trafiła do centralnego etapu Olimpiady, który odbył się 18 i 19 marca. Organizatorem ostatniego etapu Olimpiady jest Wydział Dziennikarstwa, Informacji i Bibliologii Uniwersytetu Warszawskiego.

Test wiedzy w centralnym etapie obejmuje bardzo szeroki zakres: system medialny, komunikowanie społeczne, historia mediów, rynek mediów, gatunki dziennikarskie, regulacje prawne, język we współczesnych mediach, dziennikarstwo obywatelskie. Uczniowie ZSTI wykazali się niemałą wiedzą i znaleźli się w gronie najlepszych olimpijczyków z całego kraju.

Gratulujemy sukcesu! Opiekunem uczniów jest Jolanta Kubik-Migoń, nauczyciel j. polskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here