Kryminalni z łabędzkiego komisariatu zatrzymali 31-latkę i o rok młodszego mężczyznę. Odpowiedzą oni za kradzież obuwia. Ich łupem padło 150 par butów wartych 15 tysięcy złotych.

W łabędzkim komisariacie zgłoszono kradzież, do której doszło w jednej z hal magazynowych na terenie strefy ekonomicznej. Wówczas nie wiadomo było w jakich okolicznościach, w ciągu 4 miesięcy zniknęło aż 150 par butów o łącznej wartości ok. 15 tys. zł. Sprawa nie była prosta, gdyż sprawcy działali w sposób niezauważony, wyciągając buty z pudełek.

Kryminalni zaczęli analizować sprawę. Wytypowali dwie osoby, które ich zdaniem mogły mieć związek z kradzieżą. W wyniku pracy śledczej stali się niemal pewni, że za kradzieżami stoi 31-letnia kobieta i o rok młodszy mężczyzna. Podjęli decyzję o wejściu do mieszkań w Zabrzu i Rudzie Śląskiej.

Typowanie okazało się strzałem w dziesiątkę – w mieszkaniach znaleziono skradzione buty. 31-latka i 30-latek zostali zatrzymani. Jak się okazało, oboje byli zatrudnieni w hali, w której magazynowano obuwie. Odzyskana część skradzionego towaru wróci do pokrzywdzonej firmy. Złodziejskiemu duetowi grozi do 5 lat więzienia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here