Grupa KIRCHHOFF powstała w 1785 roku. Od zakładu zajmującego się produkcją igieł przeszła do międzynarodowej firmy składającej się z dywizji: Automotive, EcotecMobility oraz WITTE Tools,  zatrudniającej ponad 7600 pracowników w 27 zakładach produkcyjnych w 11 krajach.

Pierwsza lokalizacja KIRCHHOFF Polska Sp. z o.o. w Gliwicach, od marca 2004 roku, była w Łabędach. W 2005 roku działalność przedsiębiorstwa rozpoczęła się w nowym miejscu – na terenie Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej w Gliwicach przy ul. Nobla 3. 

– Obecnie zakład to ponad 50 tys. metrów kw. powierzchni produkcyjnej. Produkujemy metalowe struktury podwozia i karoserii, które poddawane są tłoczeniu – zarówno na zimno, jak i na gorąco oraz łączone w procesach spawania i zgrzewania w podzespoły. Ich powierzchnia poddawana jest zabezpieczeniu antykorozyjnemu. Wszystkie produkty firmy dedykowane są dla branży motoryzacyjnej, dla różnych klientów tj. BMW, Daimler – Mercedes, VW, Skoda, Stellantis itd. Większość użytkowników samochodów w Europie korzysta z produktów naszej firmy – mówi Rafał Lechowski, wieloletni dyrektor zakładu, obecnie wiceprezes zarządu KIRCHOFF Polska Sp. z o.o.

Działalność firmy jest dobrym przykładem zbudowania i utrzymywania przyjaznych relacji pomiędzy zakładem produkcyjnym a najbliższym otoczeniem. Jako że jedną z wartości KIRCHHOFF jest odpowiedzialność społeczna, środowiskowa i kulturowa, firma zaangażowała się w aktywność społeczną, prowadzoną na terenie powiatu gliwickiego. Firma wspiera lokalne organizacje, jak Hospicjum Miłosierdzia Bożego, fundację Cała Naprzód, kluby sportowe, Górnośląskie Centrum Edukacyjne (GCE) oraz współpracuje z Politechnikę Śląską, Wydziałem Mechanicznym Technologicznym. 

Swoją aktywność w lokalnym środowisku firma zaznacza także poprzez zatrudnianie pracowników z Gliwic i powiatu gliwickiego. W zakładzie pracuje już ponad 700 osób, z czego blisko 500 pochodzi z Gliwic i z okolic. W związku z planowanym wzrostem sprzedaży produktów, planowane są kolejne zatrudnienia na produkcji i logistyce. Poszukiwane są osoby, które są zmotywowane do pracy na trzy zmiany przy produkcji komponentów samochodowych, nastawione na wieloletnie związanie się z solidnym pracodawcą. 

Zachęcamy do kontaktu z firmą: +48 661 582 002, kadry-gliwice@kirchhoff-automotive.com

Co KIRCHHOFF proponuje swoim pracownikom?

 • Zatrudnienie bezpośrednio przez KIRCHHOFF na umowę o pracę
 • Atrakcyjny pakiet premii (wydajnościowa, absencyjno – stażowa, adaptacyjna, roczna)
 • Świetną atmosferę pracy
 • Bogaty pakiet socjalny, w tym świadczenia świąteczne, wakacyjne, dofinansowanie do stołówki pracowniczej, prywatną opiekę medyczną, dofinansowanie do karty sportowej, ubezpieczenie grupowe
 • Możliwość rozwoju zawodowego poprzez szkolenia i kursy

9 KOMENTARZE

 1. Nie pracowałem tam. Byłem kilka razy wiele lat temu jak udoskonalałem technologie spawania elementu składowego amortyzatora. Zakład nowoczesny, produkcja zautomatyzowana i co zapamiętałem dodatkowo to duża rotacja pracowników…

 2. Jestem pracownikiem Kirchhoff Gliwice od prawie 8 lat, rozpoczynałem jako pracownik produkcji, teraz pracuję przy wdrażaniu nowych projektów do firmy.
  Firma daje pelne możliwości rozwoju oraz stabilizacji.
  Polecam!

 3. Wy qrła wszędzie widzicie obozy pracy. Przychodzisz, pracujesz nie opierniczasz się. Nie lawirujesz co chwila na zwolnieniu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here