SixSilver Jubiler Gliwice

W poniedziałek, 4 lutego zmieni się organizacja ruchu przy ul. Gwarków. Na DTŚ trzeba się z kolei spodziewać chwilowych utrudnień. Na co powinni zwrócić uwagę kierowcy?

tygiel

Od poniedziałku 4 lutego, przy ul. Gwarków, na odcinku od ronda u zbiegu ulic: Jasnej, Kochanowskiego i Gwarków, do wybudowanego w ostatnim czasie marketu, ruch będzie odbywał się dwukierunkowo. Dalej w kierunku do ul. Bojkowskiej, ul. Gwarków pozostanie ulicą jednokierunkową.

Również od 4 lutego kierowcy będą musieli liczyć się z utrudnieniami na odcinku Drogowej Trasy Średnicowej. Na jezdni w kierunku Katowic, w rejonie wiaduktu nad ul. Wschodnią i wiaduktu nad torami kolejowymi, przy granicy z miastem Zabrze, prowadzone będą prace związane z wykonaniem uszczelnienia nawierzchni jezdni DTŚ. Roboty powodować będą zawężenia jezdni. Zakończenie prac jest zależne od warunków atmosferycznych.

14 KOMENTARZE

  1. Brakuje w Gliwicach stanowiska planisty/urbanisty miejskiego, który by tego typu przedsięwzięcia blokował z uwagi na zagospodarowanie terenu i walory estetyczne inwestycji. Na przeciw Kauflanda nowoczesny budynek, obok stare kamienice – zarówno te odnowione, jak i rozpadające się rudery, tuż obok wieżowiec. Kompletny misz masz architektoniczny. Wygląda to beznadziejnie. Przy jednej z głównych ulic, jaką jest Pszczyńska, skarpa i betonowa ściana z barierką na wysokości kilku metrów. Naprawdę? Kto się zgadza na takie realizacje w centrum miasta. Miasta, które chce być porównywane nie z Bytomiem, a Katowicami… Już nie wspominając o samym inwestorze. Jest jeszcze w ogóle popyt na wielkopowierzchniowe markety? Ja omijam z daleka, wybierając Biedronkę, Lidla czy Aldi.

  2. Nie mogę tego zrozumieć, market co 50 metrów. Niedlugo będzie przypadal na każdego mieszkanca jeden marekt.

  3. To jest kompletna pomyłka . Mieszkam tam. Z ulicy osiedlowej zrobili przelotową > Cudem że nikt tak jeszcze nie zginął .Samochody wylatują zza ronda i z piskiem hamują na przejściu dla pieszych . Zrobienie ruchu dwukierunkowego jeszcze bardziej utrudni ruch O parkowaniu pod domem nie ma co pisać – dramat. W ogóle budowa kolejnego marketu to poroniony pomysł .

  4. W sensie, że mieszkańcy będą mieli market? To chyba dobrze. Gdyby nie chcieli marketu, to nikt by go nie budował. Bez popytu nie ma podaży.

  5. 1. Oczywiście, że płaci. Spółki płacą więcej podatków od Ciebie.
    2. Niby czemu market miałby ze swoich płacić za ulicę, która będą jeździć normalni ludzie? Market se płaci za swoje drogi wewnętrzne czy parking, jeśli takie ma.

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here