Pamiętacie z pewnością, kiedy jako dzieci całe dnie spędzaliście na podwórku? Akrobacje na trzepaku, malowanie kredą, gra w chowanego, kopanie piłki!?

I właśnie na „PODWÓRKO” z okazji Dnia Dziecka zaprasza Centrum Kultury Victoria wraz z licznymi partnerami. Wierzcie, tego dnia także dorośli poczują się dziećmi.

Miejski Dzień Dziecka odbędzie się 29 maja przy ulicy Akademickiej (plac główny przy Arenie Gliwice). Na „PODWÓRKU” spotykamy się o godzinie 12:00. Gry, zabawy, taniec, sport, animacje, warsztaty, sztuczki cyrkowe – przed nami 6 godzin wypełnionych atrakcjami.

Dzięki licznym warsztatom rozbudzimy w najmłodszych kreatywność.

Do ramek trafią obrazy z suszonych kwiatów, a na deskach powstaną żywe obrazy, czyli kompozycje kwiatowe. Z patyczków, wełny i bibuły powstaną zabawki, z tektury – imprezowe piniaty i kolorowe jednorożce. Babka zielarka zaprosi na warsztaty o naturze, podczas których m.in. poznamy właściwości ziół i posadzimy swoje sadzonki. W niebo poszybują latawce, które wcześniej – dzieci zbudują same. Do świata literatury zaprosi nas Miejska Biblioteka Publiczna. Komu bliżej do nowoczesnych technologii, powinien odwiedzić warsztaty technologiczne, a tam budowanie robotów z klocków lego, wykonanie drewniano-metalowych zabawek i polowa drukarnia! Przekonamy się, czy roboty zastąpią nas w sprzątaniu…

Z myślą o najmłodszych dzieciach powstanie strefa maluszka z zabawami sensorycznymi z wykorzystaniem naturalnych produktów, malowaniem buzi i animacjami (także dla rodziców).

W podróż w czasie zabierze nas Muzeum PRL. Kto odwiedzi przygotowaną ekspozycję, cofnie się o kilkadziesiąt lat: wejdzie do w pełni umeblowanego pokoju. A tam nie tylko podstawowe wyposażenie mieszkania, ale też wózek dziecięcy, rower i hulajnoga.

Najlepiej uczymy się przez zabawę.

Przekonywać będzie nas do tego Centrum Popularyzacji Nauki Politechniki Śląskiej, która zorganizuje warsztaty technologiczne. Naukowcy przygotują dla dzieci mnóstwo doświadczeń. Majsterkowicze zajrzą do silnika samochodu i nauczą się podstaw elektroniki. W niebo wzbijemy się dzięki Laboratorium Wirtualnego Latania. Mali chemicy stworzą słynne glutki i poznają tajemnicę PH. Mali inżynierowie w jadalnej ziemi poszukają żelkowych dżdżownic.

Na „PODWÓRKU” koniecznie zajrzyjcie na ulicę Śląską.

To będzie prawdziwy hula hop fest! Zaprezentowane zostaną najsłynniejsze podwórkowe gry, w które dzieci z naszego regionu bawiły się przed laty (a może i teraz?). Będzie więc kulanie felgi na 1000 fajerek, ciepanie do ozdobnej kołkastli, granie o kotloki. Wszystko dzięki animatorowi, który z odniesieniem do ciekawostek i anegdot oraz z wykorzystaniem stylizowanych strojów i rekwizytów, zabierze nas na górnośląskie podwórko.

Dzieci kochają cyrkowe sztuczki. Magia, iluzja, żonglerka, akrobacje – tego nie mogło zabraknąć na naszym „PODWÓRKU”. Dla lubiących sport i rywalizację przygotowano m.in. stanowiska do minigolfa, warsztaty taneczne i tory wyścigowe (w tym Slot Cars, na których ścigać będziemy się zabawkowymi samochodami).

Wszystkie atrakcje przygotowane dla gości „PODWÓRKA” będą bezpłatne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here