Spektakl teatralny, koncerty młodych gwiazd, seanse filmowe dla małych widzów i mnóstwo ciekawych warsztatów to propozycje miasta dla najmłodszych z okazji ich święta.

W Dzień Dziecka w Gliwicach nie zabraknie atrakcji. 1 czerwca między godz. 12.00 a 19.00 Miasto Gliwice zaprasza do parku Chopina na wielki piknik rodzinny. Wśród atrakcji dla najmłodszych będzie między innymi fantastyczne miasteczko cyrkowe, laserowy labirynt i artystyczny pokaz baniek mydlanych. Dla małych sportowców zorganizowana zostanie rowerowa akademia juniora. O godz. 17.30 na scenie rozpoczną się koncerty. Dla gliwiczan zaśpiewają dwie przebojowe dziewczyny – Agata Gładysz i Olivia Klinke. Wystąpi także 16-latek z gitarą – Bartek Kaszuba. Wstęp na wszystkie atrakcje będzie wolny.

Teatr Miejski w Gliwicach (ul. Nowy Świat 55–57) z okazji Dnia Dziecka postawi na magię. 1 czerwca między godz. 15.00 a 18.00 zaplanowano piknik w klimacie „Malutkiej Czarownicy”, spektaklu dla młodych widzów w reżyserii Daniela Arbaczewskiego. Młodzi teatromani nauczą się latać na miotłach, zobaczą też magiczne pokazy. Uczestnictwo w czarodziejskim festynie będzie bezpłatne. Na godz. 16.00 zaplanowano przedstawienie „Malutka Czarownica”, czyli zakręconą historię sympatycznej czarownicy, która choć bardzo stara się być groźna, robi więcej dobrego niż złego.

kinie Amok (ul. Dolnych Wałów 3) obchody Dnia Dziecka rozciągną się na cały weekend. 1 i 2 czerwca odbędą się cztery spotkania z najciekawszymi filmami dla młodych widzów. Najmłodsi zajrzą do ekoświata Mami Fatale i wezmą udział w cyrkowych warsztatach, a później premierowo obejrzą przygody „Basi 2”. Będzie też okazja zobaczyć nową serię „Pamiętników Florki” i wziąć udział w baśniowych warsztatach. Na zakończenie pełnego wrażeń weekendu widzowie Amoku poznają największe perełki polskiej animacji.

Także w Willi Caro (ul. Dolnych Wałów 8a) 1 czerwca zaplanowano coś specjalnego dla najmłodszych. W niezwykłą podróż po Huculszczyźnie zabierze dzieci Parparusza, czyli Katarzyna Jackowska-Enemuo. W muzealnym ogrodzie opowie pasjonujące mity, legendy i podania, pełne folkloru i dawnych wierzeń. Początek o godz. 11.00.

Bibliotece Centralnej (ul. Kościuszki 17) 1 czerwca o godz. 10.00 rozpocznie się mobilna gra miejska dla drużyn minimum dwuosobowych. W „Kosmiczną podróż z Małym Księciem” uczestnicy zabawy wyruszą wyposażeni w swoje smartfony. To ważne, żeby w każdej drużynie oprócz dziecka wzięła udział osoba pełnoletnia. Uczestnictwo w zabawie jest bezpłatne, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja na adres mejlowy instrukcyjny@biblioteka.gliwice.pl

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here