SixSilver Jubiler Gliwice

Nowe miejsce aktywnej rekreacji powstanie w Żernikach w ramach GBO 2019. Przetarg na budowę toru wraz z oświetleniem ul. Żernickiej został już ogłoszony.

Z myślą o miłośnikach jazdy na rolkach i wrotkach miasto wybuduje przy ul. Żernickiej asfaltowy tor – pętlę o długości 222 m i szerokości 2,5 m. Jednokierunkowa trasa będzie biegła brzegiem skweru przy boisku, hali sportowej i w pobliżu kościoła p.w. Jana Chrzciciela. Inwestycja zostanie zrealizowana w ramach Gliwickiego Budżetu Obywatelskiego 2019. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, powinna być gotowa we wrześniu.

W ramach zadania powstaną też zatoczki z ławkami, na których będzie można założyć rolki czy odpocząć. W planach jest również budowa oświetlenia, nowe nasadzenia oraz montaż czterech ławek parkowych i dwóch zestawów piknikowych, koszy na śmieci i dwóch stojaków rowerowych.

Będzie to drugi tor rolkowy wybudowany przez miasto. W 2016 r. oddano do użytku rolkowisko w lesie komunalnym przy ul. Chorzowskiej. Tor w kształcie ósemki ma długość 1,5 km. Na ścieżkę najłatwiej dostać się od strony ul. Dębowej. Alejki biegną w części lasu między ul. Chorzowską, Dębową, główną aleją lasu oraz dawnym zameczkiem leśnym. Przypominamy, że miejsca do realizacji swoich pasji rolkarze mają również w miejskich skateparkach na placu Krakowskim i na skwerku przy ul. Okulickiego.

Alejki biegną w części lasu między ul. Chorzowską, Dębową, główną aleją lasu oraz dawnym zameczkiem leśnym. Przypominamy, że miejsca do realizacji swoich pasji rolkarze mają również w miejskich skateparkach na placu Krakowskim i na skwerku przy ul. Okulickiego.

126 KOMENTARZE

  1. Popieram pomysł budowy toru dla rolkarzy w Żernikach,a nawet jestem za tym,żeby podobne tory wybudować w każdej dzielnicy.Tylko że na takim torze,mogą pojeździć co najwyżej małe dzieci i osoby jeżdżące od święta.Autor artykułu wspomina o torze na ul.Dębowej.Tak,jeździłem tam,tor super,ale…. Tor musiałby być codziennie sprzątany,bo spadają na niego gałązki,liście,żołędzie.Przy szybkiej jeździe,najeżdżając na wcale nie grubą gałązkę,można skończyć z rozbitą głowa w szpitalu.Po wilgotnej nocy,po deszczu,lepiej na tor nie wchodzić,bo asfalt jest śliski niczym lód.Jeżeli mogę podsunąć pomysł władzom miasta,to dobrze by było,zainwestować w wymianę asfaltu,na drodze technicznej dla służb autostradowych /A 4/,pomiędzy ul.Rybnicką a Ostropą.Najlepiej byłoby ścieżkę poszerzyć,bo korzystający również z tej drogi rolnicy,nie najlepiej są nastawieni do relaksujących się tam osób.Osobiście doświadczyłem chamstwa kierowcy traktora,który widząc że zbliżam się do niego,zastawił traktorem drogę na całej jej szerokości.Na szczęście przewidziałem zamysł kierowcy traktora.Korzystając z okazji,mam uwagę dla rowerzystów korzystających z tej drogi.Zostawcie trochę więcej miejsca dla rolkarzy w czasie wspólnego mijania się.Na szerokości drogi,zmieszczą się 2-3 rowery i rolkarz,ale kiedy rolkarzowi na “swoim pasie” drogi,pojawia się choćby najmniejsza dziura,ma małą szansę wyjścia cało z opresji.Podsumowując,tory tak i to szybko,nim p.Prezydent i Rada Miasta,całkowicie zabetonują tereny wokoło Gliwic a kolejne firmy będą stawiane na podwórkach właścicieli domostw.

  2. 222m….. rozumiem, że do nauki jazdy….. każdy kto trochę jeździ zrobi taki “dystans” 3 ruchach…..serio??

  3. Na Sikorniku tez zrobili parking ,mało że go pomniejszyli i są Latarnie ,które tylko jedna noc świeciły a teraz nawet nie ma komu trawę skosić 🙂 porażka

  4. W parku przy Chorzowskiej przydało by się więcej ławek by rolki ubrać lub ściągnąć oraz stojak na rower dla tych, którzy dojeżdżają tam rowerem

  5. Każda tego typu inwestycja mnie cieszy ale tory już mamy ale brakuje dużo bardziej placu wodnego który robi szał w Katowicach na 3 stawach az dobudowali dwa kolejne. Jak ktoś nie wierzy wystarczy zobacyzć jak wygląda fontanna na pl pliłsudzkiego w cieple dni….

  6. 222 metry hahahaha, rozbawili mnie. To chyba jakiś deptak dla krasnali a nie tor dla rolkarzy. Popatrzeć wystarczy na wschód województwa. Katowice dolina trzech stawów czy Dąbrowa Górnicza Pogoria III, IV. Tak to ma wyglądać żeby dało się jeździć. Niestety Gliwice pod względem rekreacji to ostatni sort w województwie

  7. Czemu na żernikach? A nie gdzieś w centrum lub okolicy park rozrywki dla bananowców basen i kryty skatepark im jeszcze zróbcie

  8. Zamiast tego to mogliby odnowić stare place zabaw które samym wyglądem nie zachęcają dzieci do zabawy. Taki plac np znajduje się w Sosnicy!!!

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here