Od kilku lat każdy trzecioklasista w Gliwicach może nauczyć się pływać w ramach zajęć z wuefu. Wystarczy zgłoszenie dziecka przez rodzica i przystąpienie przez szkołę do miejskiego programu bezpłatnych zajęć pływackich.

 – Dzięki zaangażowaniu i działaniom miasta każde dziecko kończące szkołę podstawową w Gliwicach ma szansę faktycznie nauczyć się pływać i czuć się w wodzie swobodnie i bezpiecznie. To umiejętność, która przydaje się w całym życiu. – podkreśla Ewa Weber, zastępca prezydenta Gliwic odpowiedzialna m.in. za sferę edukacji i sportu w mieście.

W Gliwicach działa kilka obiektów z krytymi basenami różnej długości, w tym trzy nowoczesne miejskie pływalnie zarządzane przez MZUK: Olimpijczyk na od. Kopernika, Mewa na Sikorniku i Delfin w Szobiszowicach. Ich lokalizacja jest nieprzypadkowa – bezpośrednio w okolicach dużych osiedli mieszkaniowych i szkół – dzięki temu łatwy dostęp do pływalni mają także osoby, które mieszkają w dzielnicach oddalonych od śródmieścia.

Z możliwości organizacji zajęć wychowania fizycznego na miejskich pływalniach korzystają aktualnie 23 placówki oświatowe – najwięcej odbywa się na „Mewie” i „Delfinie” (tam w miejskim programie uczestniczy po 10 szkół podstawowych, m.in. SP nr 1, SP nr 6, SP nr 8, SP nr 9, SP nr 10, SP nr 16, SP nr 17, SP nr 23 czy SP nr 41). Na „Olimpijczyku” ćwiczą uczniowie z podstawówek nr 12, 19 i 29. Z wyjątkiem pandemicznej przerwy, „basenowe wuefy” toczą się w tygodniowym cyklu od poniedziałku do piątku, w godzinach od 8.00 do 15.00.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here