Jak informuje Centrum Ratownictwa Gliwice w dniu 1 sierpnia 2018 r. o godzinie 17.00 zostanie przeprowadzony krajowy trening sprawności syren alarmowych wykorzystywanych w systemie ostrzegania i alarmowania ludności.

Dźwięk syren ma jednocześnie upamiętnić obchody 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W ramach testu emitowany będzie – dźwięk ciągły trwający trzy minuty – oznaczający odwołanie alarmu. Jeżeli mamy taką możliwość, kiedy zawyją syreny, przystańmy na chwilę, oderwijmy się od pracy, pokażmy, że pamiętamy o bohaterach Powstania Warszawskiego.

Przedsiębiorców posiadających syreny zakładowe, uprasza się o ich uruchomienie.

fot. pixabay

2 KOMENTARZE

  1. Tak zawyły po czym odezwał się damski głos ogłaszając że był to alarm próbny. To co to miało być ???, Ja byłam przekonana że te syreny to w hołdzie poległym Powstańcom Warszawskim a tu taki komentarz wstyd.

  2. Czy aby na pewno bohaterów ?
    Dlaczego my Polacy zawsze czcimy największe historyczne klęski?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here