SixSilver Jubiler Gliwice

W najbliższą niedzielę, 7 kwietnia odbędą się wybory do jedenastu gliwickich Rad Osiedli. Mieszkańcy Brzezinki, Łabęd, Sikornika, Sośnicy, Starych Gliwic, Śródmieścia i Trynku, osiedli Baildona, Kopernika, Obrońców Pokoju i Wojska Polskiego będą wybierać 15 członków swoich rad.

Rady są jednostkami pomocniczymi miasta stanowiącymi pomost pomiędzy mieszkańcami a władzami Gliwic. Gremia te opiniują projekty uchwał Rady Miasta dotyczące danego osiedla, wypowiadają się na temat planów zagospodarowania przestrzennego czy też planowanych inwestycji i remontów, biorą udział w organizowanych przez prezydenta konsultacjach w wielu kwestiach dotyczących funkcjonowania miasta, informują mieszkańców o istotnych sprawach dziejących się w Gliwicach.

Działalność Rad Osiedli obejmuje szereg inicjatyw, do których zaliczyć można organizację imprez kulturalnych, zawodów sportowych czy festynów rekreacyjnych.

Poniżej znajdą Państwo listy kandydatów. Co ciekawe, swój głos możemy oddać aż na 15 kandydatów z listy!

17 KOMENTARZE

  1. Uwaga Stare Giwice – w żadnym przypadku nie głosujemy na Urbana i jego klikę. Niech wpierw odda sprzęt nagłaśniający należący do Rady Osiedla oraz hasło do strony Rady na Facebooku.

  2. Z chęcią bym poszedł na te “ważne” wybory tylko niby kogo mam wybrać jak nie znam nikogo z tej listy, a jak próbuję znaleźć o tych osobach informację to w NAJLEPSZYM wypadku znajduje jedynie profil na FB….
    No chyba, że ktoś zna stronę na której kandydaci jakoś się “przedstawiają”? Jeżeli tak to prosiłbym o adres.

  3. Agnieszka Flak bo widocznie dla władzy nie są ważne. Im mocniejsza rada, tym lepiej dla dzielnicy. W chwili obecnej jesteśmy traktowani trochę jako zło konieczne, ale w wielu miastach rady wzmocniły swoją pozycje i dzieje się tak tylko z korzyścią dla lokalnej społeczności. Tez chcemy bardziej się przebić do ludzi ale nie jest to takie łatwe. Proszę wejść na nasza stronę fb Rada Osiedla Śródmieście. Pozostałe rady tez w większości maja swoje strony, tablice na dzielnicach. My m.in. zorganizowaliśmy wyprzedaż garażowa na Placu Krakowskim.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here