W najbliższą środę – 20 kwietnia, rozpoczną się prace przygotowujące miejsce pod dwie rabaty na gliwickim Rynku. To kolejny etap robót przy zagospodarowaniu zielenią serca miasta. Prace obejmą pierzeję południowo-zachodnią – po stronie wejścia do Ratusza.

Z powodu gęstej sieci uzbrojenia podziemnego, w tej części Rynku nie jest możliwe nasadzenie drzew. Mimo to, będzie zielono. Przygotowane zostaną rabaty, w których miejsce zdobić będą byliny, krzewy i rośliny cebulowe. Coraz bliżej jest też do rozpoczęcia pierwszych nasadzeń drzew. Posadowione zostaną one w systemach antykompresyjnych. Składają się na nie, specjalne moduły. Głównym zadaniem systemu jest stworzenie optymalnej przestrzeni dla drzew, które pojawią się tu już niebawem.

Do końca czerwca na gliwickim Rynku rosnąć będzie 11 platanów klonolistnych. Wybór tych drzew był nieprzypadkowy. Doskonale dają sobie radę w przestrzeni miejskiej. Bardzo dobrze znoszą zabrukowanie terenu wokół ich systemu korzeniowego. Drzewa pojawią się na trzech pierzejach Rynku. Nie jest możliwe ich nasadzenie po stronie wejścia do Ratusza ze względu na gęstą sieć uzbrojenia podziemnego. Oprócz drzew, gliwicki Rynek zdobić będą krzewy, byliny i rośliny cebulowe.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here