Od około 5 lat możemy zaobserwować w Polsce i na świecie rosnące zainteresowanie wakeboardingiem. Wakeboarding to młodszy brat nart wodnych – połączenie kitesurfingu, snowboardu i surfingu jednak jego opanowanie jest dużo szybsze i prostsze.

Wake polega na pływaniu na specjalnej desce bardzo podobnej do deski kitesurfingowej za motorówką, skuterem wodnym lub wyciągiem. Sport ten jest uważany za jeden z najłatwiejszych sportów wodnych, szczególnie gdy uprawiany jest na wyciągu. Pojawienie się systemu wyciągów 2.0 zrewolucjonizowało tą dyscyplinę i walnie przyczynia się do popularyzacji jak i podnoszenia poziomu w wakeboardzie. D

Swoich sił w wakeboardingu możecie spróbować w Czeszki WakePark, który znajduje się na terenie ośrodka wypoczynkowego Czechowice w Gliwicach. Otwarcie sezonu już w najbliższą sobotę. Więcej informacji na Facebooku

To najdłuższy wyciąg dwumasztowy oparty na systemie Sesitec 2.0 w Europie. Umożliwia on pływanie aż po 280-metrowym torze, wzdłuż którego można spróbować swoich sił na przeszkodach renomowanej polskiej firmy Wakepro w różnych kombinacjach.

Jako ciekawostkę można podać, że wakeboarding przyczynia się do poprawy jakości wody w zbiorniku, na którym jest zainstalowany wyciąg.

Sekret tej zmiany tkwi we wpływie, jaki mają na wodę przejazdy użytkowników wyciągu. W wyniku tego działania woda zyskuje dodatkowy tlen w ilości około 5 ton tlenu rocznie.

Dobrym przykładem pozytywnego oddziaływania wake parku na środowisko może być historia obiektu z wyciągiem wakeboardingowym w Wankumer Heidesee. Przed budową wake parku każdego dnia tamtejsze jezioro odwiedzało aż 5 tysięcy ludzi, w efekcie pojawiły się poważne problemy związane m.in. z zanieczyszczeniami środowiska.

Ratunkiem dla tego miejsca okazała się budowa obiektu do uprawiania sportów wodnych. Powstał Cable Wake Park „Blaue Lagune”. Ta bardzo trafiona inwestycja została nagrodzona przez Niemieckiego Ministra Środowiska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here