Już niebawem mammobus Narodowego Instytutu Onkologii z Gliwic odwiedzi cztery różne lokalizacje na terenie Gliwic, aby umożliwić kobietom w wieku 50-69 lat wykonanie bezpłatnej, cyfrowej mammografii.

– Okres pandemii spowodował, że liczba wykonywanych badań profilaktycznych niepokojąco się obniżyła, okresowo nawet o kilkadziesiąt procent. Dlatego, mimo niespokojnego czasu pełnego obaw o zdrowie swoje i bliskich, apelujemy i prosimy Panie o mobilizację i troskę o swoje zdrowie. Nie unikajmy badań profilaktycznych, nie odkładajmy ich na później, gdyż późne wykrycie zmian może mieć poważne skutki zdrowotne. – apeluje Agata Dudzik, specjalista ds.programów zdrowotnych w Narodowym Instytucie Onkologii w Gliwicach.

W mammobusie realizowany jest Program profilaktyki raka piersi, w ramach którego wykonywane są bezpłatne badania mammograficzne skierowane dla ubezpieczonych Pań w wieku 50-69 lat.Warunkiem bezpłatnego skorzystania z badania jest wiek i przerwa 2-letnia między badaniami oraz brak rozpoznania/leczenia z powodu raka piersi. Wyjątkiem są osoby obciążone genetycznie (rak piersi u matki, siostry, córki) wówczas takie Panie mogą wykonywać mammografię co 12 miesięcy. Wynik mammografii otrzymają Panie pocztą na wskazany adres zamieszkania. Na badanie nie jest potrzebne skierowanie lekarskie ani zaproszenie. Nie ma znaczenia miejsce zamieszkania.

Panie chcące skorzystać z mammografii, powinny się wcześniej telefoniczne umówić na konkretny dzień i godzinę pod nr tel. 32 278 98 96 czynnym od poniedziałku do piątku w godz. 7.00-15.00 (zapisy już trwają!).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here