SixSilver Jubiler Gliwice

Wesele to bardzo radosne wydarzenie, przepełnione wyśmienitymi potrawami, śmiechem, wrzawą i skoczną muzyką. Przygotowania wymagają podjęcia wielu decyzji. Dowiedzcie się więcej o pracy DJ-a oraz zespołu a być może ułatwi wam dokonanie właściwego wyboru na tej płaszczyźnie.

Co sprawia, że goście na weselu dobrze się bawią i z przyjemnością będą wspominać ten wyjątkowy wieczór? Przede wszystkim smaczne jedzenie i oprawa muzyczna. Żadne atrakcje nie zamaskują głodu, ani też choćbyśmy nie wiem jak się starali, zabawa nie wypali przy drętwych muzykach, którzy nie potrafią poprowadzić imprezy. Skupmy się dziś właśnie na oprawie muzycznej, wyjaśnijmy różnice między zespołem, a DJ-em. Zarówno jedna, jak i druga opcja, sprawdzi się lepiej w zależności od warunków i oczekiwań Państwa Młodych.

tygiel

Kiedy warto zatrudnić zespół?

Zespół muzyczny jest tradycyjnym rozwiązaniem, doskonale sprawdzi się na weselach klasycznych, szczególnie gdy zapraszamy wiele starszych osób, które nie wyobrażają sobie takiego wydarzenia bez muzyki na żywo. Trzeba przyznać, że już sam dźwięk wydawany bezpośrednio przez instrumenty ma zupełnie inne brzmienie niż ten odtwarzany.

Zespół nie gra wyłącznie na sali, może się pojawić już a domu pary młodej, czy pod kościołem, tworzy przy tym niepowtarzalny klimat i jedyną w swoim rodzaju otoczkę adekwatną do rangi tego ważnego wydarzenia.

W jakich sytuacjach lepiej sprawdzi się DJ?

Na pewno wówczas, gdy koszty wynajęcia zespołu są dla nas zbyt wysokie. W przypadku DJ-a, musimy opłacić jedną, a nie 3-4 osoby.

Rozstawienie konsolety nie wymaga dużej ilości miejsca. Nie jest potrzebna do tego specjalna scena, wystarczy kawałek podłogi i dostęp do prądu. Nawet gdy DJ robi sobie przerwę, nie zostawia gości w ciszy, muzyka gra nieprzerwanie przez cały wieczór.

Gdzie szukać najlepszych muzyków?

Dobrze jest zatrudnić kogoś sprawdzonego, kogo widzieliśmy w akcji. Jeśli jednak nie mamy żadnych typów, warto skorzystać z wyszukiwarki na portalu https://wedding.pl/zespoly-weselne/gliwice. Wpisz czego szukasz i w jakiej miejscowości, a otrzymasz listę usługodawców, wraz z ich ofertami i opiniami innych użytkowników.

Pamiętaj, że będziecie mogli wcześniej spotkać się z tymi, którzy wydadzą się najciekawsi, sprawdzić, czy udałoby się ustalić wspólną koncepcję i wyczuć jak układałaby się ewentualna współpraca.

Niezależnie od tego, czy zdecydujecie się na DJ-a, czy zespół, pamiętajcie o tym w jakim klimacie chcecie urządzić imprezę, w czym gustują wasi goście, przy czym będą się bawić najlepiej, a następnie upewnijcie się, że muzycy znają i rozumieją wasze potrzeby.

foto: Shutterstock

2 KOMENTARZE

  1. Zdecydowanie DJ zespół zespołowi nie równy ale w większości na weselach z zespołami są na początku szybkie kawałki a potem spokojne żeby uśpić gości bo ludzie z zespołu są zmęczeni…DJ puszcza muzykę do końca na pełnych obrotach i można się super bawić do białego rana

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here