– Idea jest tak prosta, że prościej się nie da! Ustawić wieszak, zapełnić go ciepłymi ubraniami i pozwolić, by potrzebujący bez skrępowania brali ubrania… – tłumaczą organizatorzy akcji “Wymiana ciepła”

Czy gliwiczanie wymienią ciepło?

W kilku miastach w Polsce ruszyła już akcja “Wymiana ciepła”, m.in w Warszawie, Poznaniu, Łodzi, Szczecinie i Krakowie, czy Gliwice również wymienią ciepło? Mroźne dni i noce nie ustępują…

Masz niepotrzebną ciepłą kurtkę, polar albo sweter? Zostaw je na wieszaku, na pewno przydadzą się komuś, kto marznie! Obok można ustawić pojemnik na rękawiczki, czapki i szaliki.

Wystarczy znaleźć legalne miejsca dla wieszaków. – Od miasta lub prywatny kawałek chodnika.  Wieszak powinien być dostępny 24 godziny na dobę – 7 dni w tygodniu.  Miejsce dostępne, widoczne. Dobrze, żeby było zadaszone – najcieplejsza puchowa kurtka nasiąknięta deszczem, jest nie-do-wy-su-sze-nia dla osoby bezdomnej. – piszą organizatorzy akcji. 

Mówcie ludziom, żeby wieszali ciepłe kurtki, płaszcze i swetry. Piszcie o tym na Facebooku. Jeżeli ustawicie wieszak – przyślijcie organizatorom foto i lokalizację. Wstawiajcie też na swoje fb z #wymianaciepła.

Przebieg akcji można śledzić na Facebooku. Po postawieniu wieszaka można samodzielnie dodać jego lokalizację na mapę Wieszaków Wymiany Ciepła w Polsce.

wymiana-ciepla-gliwice

fot. pixabay

33 KOMENTARZE

  1. w innych miastach się sprawdziło… dlaczego u nas nie miałoby się sprawdzić?? tylko musi to być w miejscu w jakiś sposób nadzorowanym… na Woli w Wawie jest przy urzedzie… więc odstrasza to potencjalnych złodziei i wandali

  2. Ludzie oddają ubrania koce obuwie itp doCaritasu czy opieki ciekawe ile z tego ci najbiedniejsi dostaną nie piszę tu o wszystkich ale są tak jak to Pani napisała pazerni

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here