SixSilver Jubiler Gliwice

Przy wyremontowanej i zamkniętej od kilku lat dla ruchu samochodowego ul. Akademickiej stoi – i niestety straszy – sporych rozmiarów kamienica, w której kiedyś mieścił się III komisariat policji.

Budynek, należący niegdyś do Skarbu Państwa, dzisiaj jest już w posiadaniu Miasta Gliwice. W przyszłości powstać ma tutaj centrum aktywności akademickiej – miejsce przeznaczone na biura organizacji studenckich. Zanim się to jednak stanie, minie trochę czasu.

Politechnika ma jednak pomysł jak do tego czasu wykorzystać, a jednocześnie “schować” ten brzydki budynek. Na jego elewacji pojawić miałaby się siatka mesh, z nadrukowaną wielką mapą Gliwic!

Na mapie ukazane byłyby najważniejsze informacje o mieście: gdzie znajduje się hala widowiskowa, autostrady, Rynek, lotnisko, dworzec oraz miejsca kultury i rozrywki. Informacje te byłyby niezwykle użyteczne dla studentów spoza Gliwic oraz tysięcy uczestników imprez w Arenie Gliwice, korzystających z ulicy Akademickiej.

Pomysł bardzo nam się podoba i mamy nadzieję, że uda się go zrealizować. Mapa spełniałaby nie tylko funkcję informacyjną, ale i promocyjną, zasłaniając jednocześnie brzydki obiekt przed tysiącami odwiedzających nasze miasto.

1 KOMENTARZ

  1. Koszmarny pomysł, wielki baner w ładnym miejscu. Budynek może jest i brudny ale nie jest brzydki. Bilbordów jest naprawdę wystarczająco dużo w tym mieście.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here