Każdy z nas może wziąć udział w akcji przygotowanej przez Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach, która rozpocznie się w najbliższą sobotę, 28 maja, o godzinie 10.00 na plaży w Niewieszy.

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Do przedsięwzięcia włączyła się także Policja. Będzie stoisko profilaktyczne, będą też policjanci z rodzinami w swoim czasie wolnym od służby.

Zachęcamy do wzięcia udziału w tym społecznym przedsięwzięciu. Sprzątanie brzegów Jeziora Pławniowickiego czy terenów leśnych ma wymiar edukacyjny. Dziecko, które samodzielnie pracuje przy oczyszczaniu środowiska ze śmieci, samo, w przyszłości, nie rzuci papierka na chodnik czy trawnik.

Organizator – Regionalny Zarząd Gospodarki Wodnej w Gliwicach oraz liczni partnerzy, w tym Policja i Straż Pożarna, przygotowali atrakcje dla najmłodszych, będzie też poczęstunek i upominki.
Wydaje się, że spędzenie sobotniego przedpołudnia na łonie natury to znakomity sposób na aktywność oraz edukację młodego pokolenia. Smutne jedynie jest to, że co roku nasza przyroda, zbiorniki wodne, lasy, miejskie trawniki czy chodniki są zaśmiecane. Walka z tym zjawiskiem przez służby, jak sami wiemy, nigdy nie będzie wystarczająca. To rola dorosłych, by wpajać nowym pokoleniom, że jednym z przejawów miłości do ojczyzny jest jej niezaśmiecanie.

Co jednak, gdy dorośli dają zły przykład? Pozostaje sankcja karna. Przypomnijmy kodeks wykroczeń i artykuł 145., mówiący o zaśmiecaniu miejsc publicznych:

„Kto zanieczyszcza lub zaśmieca miejsca dostępne dla publiczności, a w szczególności drogę, ulicę, plac, ogród, trawnik lub zieleniec,
podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany.”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here