SixSilver Jubiler Gliwice

W całym mieście można spotkać pracowników Miejskiego Zarządu Usług Komunalnych, wykonujących prace porządkowe na terenach zielonych.

FORUM

Trwa renowacja zniszczonych po zimie trawników, wydeptanych i rozjeżdżonych przez samochody, sadzone są drzewa i krzewy (m.in. na placu zabaw przy ul. Jagiellonki, przy ul. Kłodnickiej i przy ul. Tuwima). Jednocześnie prowadzone są prace porządkowe, m.in. zbieranie i wywóz śmieci, grabienie liści i zamiatanie alejek.

W całym mieście pracownicy MZUK odnowili i zamontowali w sumie 119 ławek, m.in. przy alei Sikornik i na placu Rzeźniczym.

Skwer przy ul. Narutowicza w Łabędach wzbogaci się wkrótce o trójelementowy zestaw do wspinaczki miejskiej dla dzieci i nastolatków, wyposażony w profesjonalne uchwyty. Inwestycja będzie kosztować 44 tys. zł i zostanie zrealizowana przez MZUK.

Powód do radości mają również najmłodsi gliwiczanie – trwa wymiana piasku w piaskownicach na placach zabaw zarządzanych przez MZUK. Ponadto na bieżąco sprawdzany jest stan techniczny urządzeń zabawowych.

Już niedługo uruchomione zostaną miejskie fontanny. Jeszcze przed świętami będzie można podziwiać działającą fontannę przed Urzędem Miejskim, Neptuna na Rynku oraz Chłopca z Łabędziem na skwerze Dessau. Przed 1 maja uruchomiony zostanie wodotrysk na placu Piłsudskiego, a chwilę później – na placu Krakowskim, przy Radiostacji i przy Zameczku Piastowskim. Do parku Szwajcaria wróci fontanna, która pojawiła się po raz pierwszy w ubiegłym roku. 

16 KOMENTARZE

  1. A dlaczego niemozna spotkac ani jednej lawki na ulicy Zwirki i Wigury od Rybnickiej do Lotnikow zero lawek ,czyzby na osiedlu mieszkala sama mlodziez.

  2. A we wsi Zabrze tylko położą farbę na spróchniałe deski tak jak w ubiegłym roku.Można zobaczy na skwerku naprzeciw KG Policji. Za trzy lata Zabrze będzie miało 100 lecie nabycia praw miejskich , po co jak to nadal wiocha.

  3. Czy ktoś może wie, co się stało z szezlongami, które jeszcze do niedawna były w Parku Chrobrego?? Idealne do czytania książek i wypoczynku, bardzo za nimi tęsknię

Dodaj komentarz

Please enter your comment!
Please enter your name here