W naszym mieście nowe nasadzenia to już praktycznie codzienność. ZDM podejmuje w tym temacie rozsądne decyzje i sadzi rośliny wieloletnie, co sprawi, że będzie mniej zachodu z konserwacją zielonej infrastruktury.

Dzięki nasadom traw, które są roślinami wieloletnimi, nie będzie konieczności cyklicznej wymiany rosnących wcześniej kwiatów. Czterysta traw ozdobnych nasadzono wzdłuż ul. Kujawskiej. Zastąpiły one rosnące zwykle w tym miejscu bratki i aksamitki.

– Podobne działania podejmiemy także w innych częściach miasta. Na przykład: tawuła szara i rozchodnik okazały, wpisane zostaną – na nieco dłużej – w krajobraz ronda Franciszkańskiego. Podobnie jak przy ul. Kujawskiej, sezonowo rosły tam aksamitki i bratki. – informuje ZDM w Gliwicach.

Rośliny jednoroczne zostaną zastąpione wieloletnimi także w innych lokalizacjach. Przy ul. Górnych Wałów, przyuliczny pas ozdobią kosodrzewina i rozchodniki, a na skrzyżowaniu ulic: Toszeckiej i Szobiszowickiej nasadzony zostanie bodziszek. Prace przy wymianie roślin w mieście właśnie się rozpoczęły.

Źródło: ZDM w Gliwiach

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here