materiał wyborczyspot_img
spot_img
spot_img

Wiosna z Fryderykiem

spot_img

Rusza trzecia edycja koncertów pod nazwą “Wiosna z Fryderykiem“. Przez pięć kolejnych niedziel w Palmiarni Miejskiej znów będziemy słuchać muzyki Chopina. Podczas muzycznych spotkań zostaną zaprezentowane różnorodne formy muzyczne: scherza, nokturny, etiudy, sonaty i walce.
Wirtuozerskim popisom będą towarzyszyły spotkania z poezją w wykonaniu znanych aktorów. Wszystkie imprezy poprowadzi zaś Jan Popis, jeden z najbardziej znanych w kraju znawców twórczości i popularyzator muzyki Chopina.

Pierwszy koncert zatytułowany “Liryki con gran espressione” odbędzie się 4 marca (początek – godz. 19.30). Wystąpi pianistka Magdalena Lisak – absolwentka Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego (dyplom z wyróżnieniem w 1994 r.). Studia pianistyczne kontynuowała następnie w Konserwatorium w Zurychu u Homero Francescha i w Musik-Akademie w Bazylei pod kierunkiem Krystiana Zimermana. W 1997 roku zdobyła VI nagrodę na XIII Międzynarodowym Konkursie Pianistycznym im. F. Chopina w Warszawie. Występuje regularnie z recitalami w wielu krajach świata. Fascynuje ją muzyka współczesna. Swe plany koncertowe realizuje m.in. po egidą Śląskiego Towarzystwa Muzycznego, którego jest założycielką i prezesem. Od 2008 r. jest także adiunktem w klasie fortepianu katowickiej Akademii Muzycznej.

Pianistce towarzyszyć będzie Agnieszka Radzikowska – aktorka Teatru Śląskiego w Katowicach.

Bilety na koncert w cenie 15 zł. można nabyć w Palmiarni.

nasze portale

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,141ObserwującyObserwuj
spot_img

Ostanie artykuły