Wczoraj wieczorem służby otrzymały zgłoszenie, prawdopodobnie od kierowcy jadącego DK 88 w Gliwicach, który spostrzegł coś niepokojącego i zdecydował się zadzwonić pod numer 112. Ze zgłoszenia wynikało, że za barierkami wiaduktu nad torami kolejowymi ktoś stał. Na miejsce natychmiast wyruszyły straż pożarna i policja.

Jak się okazało, za barierkami znajdował się mężczyzna – na szyi miał założoną pętlę, był w skrajnie złej kondycji psychicznej, nerwowy, groził, że skoczy, gdy tylko ktoś się zbliży.

Do akcji ratunkowej, rozumiejąc się bez słów, przystąpili policjanci oraz strażacy. Wszystko wskazywało, że desperat w każdej chwili może zrobić coś nieodwracalnego…
Mundurowi musieli podejmować błyskawiczne decyzje – elastycznie reagując na każdy ruch osoby w desperacji. W pewnym momencie człowiek ten opuścił się w dół i zawisł. Policjanci i strażacy rzucili się w jego stronę, chwycili i przeciągnęli przez barierki.

Mężczyzna był już nieprzytomny. Przywracaniem funkcji życiowych zajęli się najlepsi obok ratowników medycznych fachowcy – strażacy. Trzydziestoparolatek odzyskał dzięki temu przytomność, a następnie został przekazany załodze przybyłej na miejsce karetki pogotowia. Pacjent trafił do szpitala, gdzie znajduje się teraz pod właściwą opieką.

3 KOMENTARZE

 1. Ratowanie ludzi na chama to nie sposób na ich lepsze samopoczucie. Pomyśl co on ma w głowie,że nawet samobójstwo mu w życiu nie wyszło….

 2. Media wszędzie populizują równo uprawnienie dla kobiet, kosztem feministycznym działaniom.
  Mężczyzna słaby psychicznie wstydzi się pójść po pomoc do psychiatry, obawia się odrzucenia i pogardy.
  Kobiety również o tym głośno mówią, że taki to *cipa*, że nie jest prawdziwym mężczyzną, bo sobie nie radzi.
  Media kreują to, to dla nich pożywka na artykuły i materiały.

  Kobieta dostanie pomoc wszędzie, nawet jeśli jej nie potrzebuje. Mowa o rodzinkach patologicznych żyjących z socialu przez całe życie.

  Przeczytałeś/aś? Teraz zadaj sobie pytanie, czy słyszałeś lub znasz Ojca, który wygrał o prawa rodzicielskie i możliwość pozostawienia dziecka w swoim domu, bo matka była patologiczna (alkoholik + agresja) ?
  Ja nie..

 3. No i będziemy teraz utrzymać penitenta domu wariatów. Facet ma w papierach nasrane, nigdzie roboty nie dostanie.
  Po co? Krzywdy nikomu by nie zrobił, zawisł. Y i po problemie

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here