W poniedziałek rozpoczęły się ostatnie odbiory techniczne na wyremontowanej ulicy Matejki. Jak poinformował nas Marek Kała z firmy Invest Complex ulica będzie oddana do użytku  20 kwietnia o godzienie 8.00, choć prawdopodobnie nastąpi to nieco wcześniej. Pogoda sprzyjała procesowi spoinowania i „dojrzewania” nawierzchni dzięki czemu droga zostanie oddana w zakładanym przez wykonawcę terminie.

Zobacz galerię zdjęć:

Kilka dni po udostępnieniu kierowcom ulicy Matejki prace przeniosą się na ulicę Basztową, która najprawdopodobniej 20 kwietnia zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Bytomskiej do ul. Jana Pawła II. Tego dnia teren zostanie przekazany firmom, które zajmą się przebudową podziemnej infrastruktury, a oddanie ulicy do użytku planowane jest na pierwszą połowę grudnia tego roku.

Jednocześnie trwają pracę na ostatnim odcinku ul. Górnych Wałów od ul. Zygmunta Starego do ul. Wieczorka. Ten fragment został zamknięty 9 marca – wtedy też rozpoczęły się prace związane z usunięciem starej nawierzchni. Jak poinformował nas Marek Kała z Invest Complex w tej chwili zakończyły się procedury przekazania terenu firmom, które już zajęły się się przebudową podziemnej infrastruktury wodociągowej, kanalizacyjnej, energetycznej i teletechnicznej.