spot_img

Wspomóż potrzebujących „Szlachetną paczką”!

spot_img

Wsparcia można udzielić m.in. 90 rodzinom z Gliwic.

Szlachetna paczka to ogólnopolski program wsparcia rodzin żyjących poniżej progu ubóstwa. Łączy co roku tysiące osób: wolontariuszy, osoby w potrzebie i dobroczyńców. – Docieramy z pomocą do rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji materialnej, w których bieda jest często ukryta, które nie są roszczeniowe i którym nasza pomoc może dawać nadzieję na przyszłość, na dalsze zmiany. W szczególności wspieramy rodziny wielodzietne, niepełne, z chorymi lub niepełnosprawnymi dziećmi lub członkami rodziny, osoby starsze i samotne, rodziny, które dotknęło nieszczęście, oraz takie, w których bieda jest niezawiniona – informuje Beata Sowa, przedstawicielka organizatorów z krakowskiego Stowarzyszenia „Wiosna”.

W tym roku akcja obejmie co najmniej 12 tysięcy rodzin, czyli ponad 50 tysięcy osób żyjących w trudnej sytuacji materialnej. Wolontariusze dotarli już do rodzin, rozmawiali o ich sytuacji i najpilniejszych potrzebach. Zgromadzone informacje trafiły do internetowej bazy danych. Teraz można w niej wybrać rodzinę, dla której przygotujemy paczkę, a także dowiedzieć się, z jakim głównym problemem borykają się jej członkowie i jakie rzeczy najbardziej się przydadzą. Projekt można też wesprzeć finansowo poprzez wpłaty na konto lub wysłanie charytatywnego SMS-a.

Paczka dla wybranej rodziny powinna zostać przekazana do magazynu w dniach 8 – 9 grudnia. Po raz kolejny w działania włączył się Zespół Szkół Filomata. To właśnie w siedzibie tej placówki przy ul. Bojkowskiej 20a znajduje się gliwicki sztab akcji, w którym będą przyjmowane paczki. Prezenty dla wybranej rodziny należy dostarczać 8 grudnia w godzinach od 9.00 do 18.30 oraz 9 grudnia w godzinach od 9.00 do 17.00. 

(źródło: UM Gliwice)

 

client-image
client-image
client-image
client-image

Podobne artykuły

Ulubiony Portal Gliwiczan

91,185FaniLubię
15,038ObserwującyObserwuj
1,138ObserwującyObserwuj

Inne artykuły