W okresie Wszystkich Świętych wprowadzone zostaną zmiany w organizacji ruchu. Dotyczą one rejonu dwóch gliwickich cmentarzy, Centralnego i przy ul. Św. Wojciecha


Cmentarz Centralny

Zmiany w organizacji ruchu przy cmentarzu Centralnym wprowadzone zostaną już 31.10.2017 od godz. 06:00 i obowiązywać będą do 02.11.2017 do godz. 24:00.  W tym okresie wyłączony z ruchu zostanie odcinek ul.Kozielskiej, od ul. Okulickiego do ronda im. Władysława Andersa. Dodatkowo, tego samego dnia (31.10.2017 – od godz. 22:00) wprowadzony zostanie ruch jednokierunkowy w ciągu ul. Okulickiego. Obowiązywał on będzie do 01.11.2017, do godz.24:00

Istotna zmiana: Z ul. Kozielskiej będzie można tylko i wyłącznie skręcić w prawo w ul. Okulickiego. Nie będzie możliwości dojazdu do ul. Andersa i dalej do ronda im. Andersa i ul. Łabędzkiej. 
Odcinkiem bezpośrednio przy cmentarzu Centralnym (od ul. Okulickiego do ronda im. Andersa) poruszać się będą mogły tylko i wyłącznie autobusy PKS, KZK GOP i TAXI oraz pojazdy dostawcze do 3,5 t. Ruch będzie odbywał się jednokierunkowo od ul. Okulickiego w stronę ronda im. Andersa. 1 listopada wyłączona zostanie sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ul. Kozielskiej z ul. Okulickiego.

Kierowcy jadący od węzła DK88 – Okulickiego będą mogli pozostawić samochód na parkingu przy centrum handlowym lub na parkingu usytuowanym na tyłach cmentarza Centralnego. Dodatkowo samochody pozostawić będzie można po obu stronach ul. Władysława Andersa oraz jednostronnie na ul. Leopolda Okulickiego. 

Cmentarz przy ul. Św. Wojciecha

Zmiany w organizacji ruchu zostaną wprowadzone 31.10.2017r od godz.22:00 i obowiązywać będą do 01.11.2017 r. do godz. 24:00.  

Jeden kierunek ruchu wprowadzony zostanie na ul. Św. Wojciecha i na ul. Myśliwskiej, na odcinku od ul. Jałowcowej do ul. Toszeckiej. Dojazd do cmentarza przy ul. św. Wojciecha odbywał się będzie od ul. Toszeckiej. Na części ul. Św. Wojciecha wprowadzony zostanie prawostronny zakaz zatrzymywania się. Jadący od DK88 prowadzeni będą objazdem ulicami: św. Wojciecha, Jałowcową, Myśliwską oraz Toszecką. Dla samochodów ciężarowych wytyczony zostanie przejazd: DK88 przez rondo na ul. Pionierów do ul. Toszeckiej.

źródło i foto: ZDM Gliwice

2 KOMENTARZE

  1. O nawet cos napisali. Jakie utrudnienia itd.
    A jak bieg zorganizowali w ostatnia niedziele to ch… bylo o tym w informacjach i nawet dumna SM nie miala pojecia jak ludzi przeprowdzic na druga strone miasta.
    Rozwiązac SM w Gliwicach jako totalnych darmozjadów !!! i zupełnie nie kompetentną służbe !!!

  2. A jakaś regulacja ruchu na wąskich uliczkach Bienka, Jesionowa, Brzozowa do cmentarza lipowego? W tym miejscu jakoś nikt nie potrafi zrobić porządku by auta nie stawały w lesie, na placu zabaw, w bramach wjazdowych na posesje czy na wąskich chodnikach wymienionych ulic. Jednak mandaty to chętnie i policja, i straż miejska wystawia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here